Міноборони Болгарії відповіло, чи обговорювалася безоплатна передача Україні МіГ-29

СВІТ
11.04.2023, 10:07
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Болгарія готова передати Україні винищувачі МіГ-29 за умови отримання від союзників більш сучасних літаків

У Міноборони Болгарії підтвердили факт переговорів про передачу Україні винищувачів МіГ-29 за умови отримання від західних партнерів сучасніших бойових літальних апаратів.

Болгарія не вела переговори про надання Україні винищувачів МіГ-29 на безоплатній основі. Наразі країна обговорює можливість заміни частини своїх озброєнь на сучасніші.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на пресслужбу Міноборони Болгарії.

"Міністерство оборони не вело переговорів про безоплатне надання Україні болгарських винищувачів МіГ-29. Таке рішення призведе до дефіциту можливостей, що суперечить Конституції Республіки Болгарія та її закону про оборону та збройні сили", - йдеться в повідомленні.

Водночас з тим Болгарія підтвердила, що з кінця 2022 року проводить переговори про заміну частини озброєнь на більш сучасні.

"Відповідно до рішення народних зборів від кінця 2022 року, Міноборони послідовно проводить переговори про можливість реалізації так званих "тристоронніх угод", щоб замінити частину наявних озброєнь на сумісні озброєння з країн-союзників", - зазначено в повідомленні.

Наразі Болгарія має 16 винищувачів МіГ-29, причому з них лише шість у робочому стані. Через санкції Євросоюзу проти росії Болгарія більше не може отримувати технічну допомогу від російської сторони.

Якщо Болгарія вирішить зараз передати Україні свої МіГ-29, то як мінімум на півтора року залишається взагалі без винищувачів, оскільки партія F-16, раніше закуплених у США, прибуде лише 2025 року.

Президент Болгарії Румен Радєв неодноразово висловлювався проти постачання зброї Україні та висловлював надію на те, що уряд країни більше не постачатиме Україні озброєння. На цей час у Болгарії працює тимчасовий уряд, призначений саме Радєвим.

Раніше ЗМІ з'явилася інформація про те, що Болгарія нібито висловила готовність відправити Україні радянські винищувачі МіГ-29 на безоплатній основі. В медіа цю інформацію поширили з посиланням на так звані "злиті" секретні документи Пентагону.

Читайте також:
Світ
Соціалісти заявляли, що допомога буцімто втягне Софію у війну
23.12.2022, 20:13
Світ
Ракетний удар по місцевості, де перебував чеченський лідер, завдано тієї миті, коли він розмовляв супутниковим телефоном із Москвою...
14:00
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
07:00
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
вчора, 21:12
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
17 квітня, 14:45