Мін'юст оприлюднив строки пред'явлення виконавчих документів

17 вересня, 10:26
Мін'юст оприлюднив строки пред'явлення виконавчих документів

Отримати рішення на свою користь замало для досягнення мети; за ним постає чи не найголовніший етап відновлення справедливості – виконання.

Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, виконавчий документ, виданий на підставі переможного рішення, пред'являється до органів державної виконавчої служби.

Одним із важливих аспектів є строк пред'явлення виконавчого документа; так, виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання:

  • протягом 3-х років, з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а якщо рішення підлягає негайному виконанню – з наступного дня після його прийняття;
  • протягом 3-х місяців, якщо мова йде про посвідчення комісій по трудових спорах та виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган;
  • протягом усього періоду, у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров'я, втрати годувальника тощо.

Разом з тим, стягувачам варто пам'ятати: у разі прострочення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання, він має право звернутися з заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу.

Матеріал надано Сектором комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Читайте також:
Спецслужбісти звітують про ліквідацію 4 агентурних мереж спецслужб РФ у різних областях.
вчора, 16:52
Силовики вирішили потрусити військових на передовій.
25 жовтня, 15:30
Адмінпротокол був складений дільничим Шевченківського району Києва.
15 жовтня, 21:00
Американський візовий офіцер поділився секретами про те, як розпізнається брехня на співбесіді для отримання перепустки до США.
15 жовтня, 12:57
Один зі згаданих приладів автофіксації ПДР запрацює в Кременчуку.
12 жовтня, 17:05