Мирна риторика на тлі воєнної лоґіки

Опінії
26 липня, 12:53
Мирна риторика на тлі воєнної лоґіки
Фото: Deutsche Welle

Кремль продовжує жити у власному світі й воліє затягти у нього інших. Хвороба проґресує, але ніхто не планує її лікувати, особливо Захід.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Живучі у рамках "гібридності", ніяка нормалізація, а не декларована "нормалізація", a priori неможлива. Ну, допоки ґеополітичний "гібрид" буде дотримуватися тієї ж мотивації, через яку він почав і продовжує вести війну.

Думаю, всі вже чули про реакцію Кремля на угоду між США та Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Дмітрій Пєсков заявив про те, що Росія не згодна з низкою положень цієї угоди.

Зокрема, Путінський прессекретар відзначив ті, де вказано, що "Росія не повинна ніколи використовувати енерґоресурси як інструмент політичного тиску", і де Берлін зобов'язався жорстко відповідати на будь-яку подібну спробу. Так от, Пєсков заявив, що Кремль не згоден із положеннями угоди про "протистояння російській аґресії" й про "зловмисні дії Москви в Україні та в інших країнах".

Ну, звичайно, які зловмисні дії?

Владімір Путін написав же у себе в статті, що все робить для "припинення" (увага!) "громадянської війни" на Донбасі. А Росія вже й позов подала до Європейського суду з прав людини проти України — і за збитий рейс MH17, і за все-все-все...

Ну, назагал, поки триватиме така лоґіка "гібридності" (коли "гібрид" шифрується під "миротворця"), ніякої нормалізації не може бути. Це така "нормалізація" до чергового інциденту як і з тимчасовими перемир'ями на Донбасі — до чергового шантажу аґресора.

Читайте також:
Противник розпочав масштабні мобілізаційні командно-штабні навчання із залученням цивільних сил.
24 вересня, 14:56
На фронті спостерігається незвична, як для останніх тижнів, тиша.
20 вересня, 19:58
Внаслідок обстрілів один високопоставлений цивільний дістав поранення.
16 вересня, 17:30