Захід лишився вірний собі або чому гроші Кремля не пахнуть

Опінії
23 липня, 13:02
Захід лишився вірний собі або чому гроші Кремля не пахнуть
Фото: Politico

США і ФРН як партнери-ґаранти суб'єктності України підготували нам нову роль. Вона нагадуватиме розтерзану ґвалтівниками жертву.

Політолог

Останні заяви США та Німеччини щодо "Північному потоку-2" уже порівнюють із новим пактом Молотова-Ріббентропа чи Мюнхенською змовою 1938 року. Так ось, друзі, в обох випадках угоди підписувалися аби сторони наростили потужності й стратеґічні позиції задля удару в майбутньому.

Не тому, що хтось там не розгледів аґресивних намірів, бо не могли не помітити фокус промисловості вірогідних супротивників на нарощування наступальних озброєнь. Адже Заходу потрібен був час, тому і з'явився лорд Чемберлен.

Тепер же ніхто ніякі потужності не нарощує (окрім Росії, звісно). І ніякий конфлікт Заходом не готується.

Відтак найкраща аналоґія — це поразка у битві під Вількомиром на річці Швянті у 1435 році. Ситуація навколо давно тричі змінилася, а ми все ще апелюємо до вольностей із минулого подібно до великого князя Свидриґайла...

А між тим час спливає, союзники ніби лишаються з нами й досі, але "нас" самих усе менше. Консенсус навколо євроатлантичної інтеґрації, як виявилося нещодавно, розмивається, причому в першу чергу діями нашого ж оліґархату і наближених до нього політиків.

Захід лишився вірний собі або чому гроші Кремля не пахнуть_1
Читайте також:
Цього тижня міністр оборони США Ллойд Остін відвідає Київ і Тбілісі напередодні планової зустрічі голів воєнних відомств країн-членів НАТО.
вчора, 10:46
Перед колективною Європою на сьогодні постала низка серйозних зовнішньо- і внутрішньополітичних викликів, які поки не мають вирішення.
04 жовтня, 08:12
Будапешт грає у складну гру проти Києва, правила якої надиктовують угорським політикам чекісти з Москви.
02 жовтня, 12:23
Офіційному Києву варто припинити протиставляти себе всім навколо, кидаючи виклик друзям і відштовхуючи від себе партнерів.
02 жовтня, 10:21
8-річна російська агресія та окупація частини України не завада для прямого і конструктивного діалогу між Брюсселем і Москвою.
01 жовтня, 09:37
Ми маємо використовувати свій потенціал для того, щоб розширяти свою присутність по світу
28 вересня, 13:55