Митрополити Московського патріархату починають давати покази

КРИМІНАЛ
13 травня, 18:14
Митрополити Московського патріархату починають давати покази
Фото: Google

Підлеглі Кірілла Гундяєва в Україні воліють зберегти набуте десятиліттями пропаганди майно. Чи повірять їм на вулиці Володимирській?..

Уважно слідкуємо за "безпековими заходами" СБУ у церквах московського патріархату. Тому вважаємо подію, що сталася днями, ключовою та переломною.

Суд виніс перший вирок високопоставленому митрополиту "УПЦ (МП)". Але найцікавіше те, що сам митрополит повністю визнав вину та пішов на співпрацю зі слідством!

Мова йде про багаторічного близького соратника патріарха Кірілла, колишнього керівника Кіровоградської єпархії "УПЦ (МП)" митрополита Іосафа. Він був викритий СБУ торік у грудні за проросійську агітацію.

А далі ієрарх пішов на співробітництво зі слідством та повністю визнав свою вину. Враховуючи ці обставини, – отримав 3 роки позбавлення волі (з іспитовим терміном 2 роки) за розпалювання релігійної ворожнечі.

Розуміємо, що деяким хотілося би швидких і силових рішень щодо "УПЦ МП". І пожиттєвих строків для проросійських агітаторів; але тут постає традиційна дилема: «Вам шашечки важны или ехать?».

Про міжконфесійні криваві сутички в Україні дуже мріють на Росії Але "ювелірна" робота нашої спецслужби у церковному середовищі приносить набагато більше користі.

Впевнений, що рішення Іосафа піти на співпрацю зі слідством стане сигналом для інших митрополитів "УПЦ (МП)". Процес уже пішов!

Наші джерела кажуть про випадки, коли  представники керівного складу "УПЦ (МП)" уже повідомляють про злочини інших церковних ієрархів. Зараз, завдяки тиску СБУ, ті хто в "УПЦ (МП)" дивились у бік РФ, уже зрозуміли, що у них є тільки два виходи:

  • або співпраця зі слідством та детальні покази;
  • або реальний строк і надія на обмін на Росію.

Маючи уявлення про церковне середовище, певен, що більшість обере перший варіант. А для навідників і прямих агентів з числа церковників, вибір і того менший: великий строк у тюрмі за держзраду, аж до пожиттєвого.

Автор : Олексій Голобуцький
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Кремль із подачі Віктора Медведчука готував Нестора Івановича на одну з найвищих державних посад після окупації України. Не склалося.
15 вересня, 19:47
Опінії
Хто ще не здав гроші на лікування поліцейської з Дніпра???
08 вересня, 17:05
Війна
Шпигункою виявилася громадянка рф, яка має посвідку на проживання в Україні і тривалий час мешкає у Сумах. Їй загрожує довічне ув'язнення
08 вересня, 11:35
Кримінал
Хто його прикриває і хто йому заважає? Про все це у розслідуванні відомого вітчизняного журналіста та громадського діяча Антона Швеця.
25 серпня, 18:35
Кримінал
До списку заблокованих активів входять понад 20 комерційних об’єктів, більше 3 тис. кв. м. житлової нерухомості та 17 земельних ділянок
21 серпня, 15:35
Політика
Чому окуповані сонячні станції брата заступника голови ОП Шурми отримали 320 млн грн
20 серпня, 08:15