Морський трибунал ООН відхилив спроби РФ уникнути відповідальності за її дії в Азовському морі – МЗС

СВІТ
21 лютого, 20:31
Морський трибунал ООН відхилив спроби РФ уникнути відповідальності за її дії в Азовському морі – МЗС
Фото: 5.ua

Рішення Трибуналу підтверджує «наявний міжнародний консенсус щодо невизнання незаконної анексії Криму РФ.

Сьогодні Арбітражний Трибунал, сформований відповідно до Конвенції ООН з морського права, відхилив спроби Росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та у Керченській протоці.

Про це йдеться в офіційному коментарі МЗС України.

«Сьогодні Трибунал відхилив спроби Росії уникнути відповідальності за її поведінку в Азовському морі та Керченській протоці. Росія намагалася виключити ці два життєво важливі міжнародні водні шляхи зі сфери регулювання міжнародного морського права», – йдеться у коментарі.

У МЗС наголосили, що Трибунал погодився з Україною – вимога Росії про статус внутрішніх вод не є належним приводом для заперечення юрисдикції, це питання слід вирішувати на стадії розгляду справи по суті.

«Рішення означає необхідність здійснення юридичної експертизи незаконного будівництва Росією Керченського мосту та зупинок суден в Азовському морі, які завдають шкоди міжнародному судноплавству», – підкреслили в українському МЗС.

Таким чином, наголошують у міністерстві, рішення Трибуналу підтверджує «наявний міжнародний консенсус щодо невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією» і не підтримує вимогу Росії щодо суверенітету.

«Сьогоднішнє рішення є прямим запереченням позиції Росії, що її односторонні дії захищені від юридичних оскаржень», – повідомили у міністерстві закордонних справ.

В коментарі також повідомляється, що починаючи з 2014 року, Росія перешкоджає Україні у використанні природних ресурсів із власних морських районів, включаючи рибні ресурси та величезні запаси нафти та газу. Росія ранше також нехтувала охороною навколишнього середовища, а також захопила українські бурові установки.

Як зазначається, Україна здійснюватиме підготовку для належного представлення справи перед Арбітражним трибуналом, а після вивчення письмових подань сторін Трибунал проведе слухання по суті.
 

Читайте також:
Денисова вимагає негайно провести повне медичне обстеження Сервера Мустафаєва.
22 березня, 10:03
Редакція «Останнього бастіону» нагадує «громадянину» Константинову, що державна зрада не має терміну давності.
18 березня, 20:01
Лівійська громадянська війна не припиняється ні на день, навіть попри світову коронавірусну пандемію.
11:05
25 березня 1949 року окупаційний сталінський режим у насильно вивіз понад 22 тисячі естонців на Сибір.
10:10
Чинний ізраїльський прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу і його суперник на останніх парламентських виборах Беньямін Ґантц створюють коаліцію.
вчора, 11:35