Московітські окупанти руйнують Ханський палац у Бахчисараї

СВІТ
09.02.2022, 19:46
Московітські окупанти руйнують Ханський палац у Бахчисараї

Окупанти продовжують знищувати культурну спадщину корінного населення Криму

Україна планує звернутися до ЮНЕСКО через руйнування, що проявилися на Ханському палаці в Криму після його “реставрації” російськими окупантами.

Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у твіттері.

“На одній зі стін Ханського палацу під час так званої “реставрації” з’явилися тріщини. Окупант продовжує знищувати культурну пам’ятку, включену до попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, – написала Еміне Джапарова.

У вересні 2021 року на офіційному сайті ЮНЕСКО була опублікована доповідь гендиректора ЮНЕСКО з моніторингу ситуації в АР Крим. У документі згадуються роботи у Ханському палаці в Бахчисараї, які, згідно з доповіддю, «створюють реальну загрозу знищення історико-культурної цінності пам'ятки».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Країна-окупант РФ продовжує грубо порушувати міжнародне право шляхом знищення культурної спадщини корінного населення Криму.

"Міжнародно визнані закони і звичаї ведення війни забороняють державі-окупанту привласнювати та знищувати культурні цінності, історичні пам’ятки", -  заявила Денісова.

"Росія насильницькими методами нав’язує свою культурну політику на території тимчасово окупованого Криму, позбавляючи корінне населення культурного права, самобутності та традицій", - констатувала чиновниця.

Читайте також:
Світ
Посеред гірської пустелі в історичній єменській провінції Гадрамаут розташована унікальна пам'ятка архітектури під назвою Шибам.
14 вересня, 18:17
Кримінал
Забудовник самовільно, всупереч закону здійснив демонтажні роботи 200-річного будинку
10 серпня, 12:24
Історія
Археологічна експедиція Інституту археології НАН України та Центру Балтійської та Скандинавської археології продовжує свою роботу.
31 липня, 13:18
Мистецтво
Раніше Carol for Charity вже отримала бронзу найпрестижнішого фестивалю США The One Show
21 червня, 06:44
Політика
Верховний суд відхилив касаційну скаргу "кримських музеїв"
09 червня, 12:45
Світ
Торії – добре впізнавані червоні ворота. Вони майже завжди стоять перед входом до шінтоїстських храмів і популярні серед туристів.
04 червня, 21:38