Московія та США поновили ядерні перегони

СВІТ
29.10.2023, 08:37
Ядерна бомба B61
Ядерна бомба B61

США модернізують головну ядерну бомбу B61.

США вирішили модернізувати свою основну ядерну бомбу B61 до варіанта B61-13 у зв'язку із змінами в галузі безпеки.

Про це повідомляє Пентагон.

Виробництвом удосконаленої моделі займеться Національне управління ядерної безпеки Міністерства енергетики (NNSA).

Помічник міністра оборони США Джон Пламб заявив, що це рішення США «відбиває мінливу ситуацію у сфері безпеки та зростаючі загрози з боку потенційних противників». Він додав, що Америка зобов'язана продовжувати оцінку та створення потенціалу, необхідного для надійного стримування та, у разі потреби, реагування на стратегічні атаки, а також для забезпечення безпеки союзників.

Цей тип бомби може замінити деякі з B61-7 у нинішніх ядерних запасах США. Пламб зазначив, що виробництво B61-13 не збільшить загальної кількості зброї в ядерних запасах Вашингтона.

Згідно з повідомленням Пентагону, потужність нового типу ядерної бомби буде аналогічна потужності стратегічної модифікації B61-7, але вище, ніж у B61-12.

США дотримуються одностороннього мораторію на ядерні випробування з 1992 року і підкреслюють, що не мають наміру від нього відмовлятися.

Московія раніше робила заяви, що США ведуть дестабілізуючу політику з ядерної теми із загальним зростанням загроз НАТО, що змушує країну звернутися до «компенсаційних заходів».

Восени 2023 року Москва вирішила відкликати ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Спочатку путін нагадав, що і московія, і США підписали договір про заборону на випробування ядерної зброї, але Москва його ратифікувала, а Вашингтон — ні. Потім у Держдумі московії підготували відповідний проєкт, у середині жовтня його схвалили.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Уже до кінця цього десятиліття Китай може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським. 

Про це інформує Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

Держави все більше почали інвестувати у ядерні арсенали, особливо на тлі погіршення геополітичної обстановки. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла. Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

«Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Вкрай важливо, щоб уряди світу знайшли способи співпраці для зниження геополітичної напруженості та скорочення гонки озброєнь», – підкреслив директор SIPRI Ден Сміт

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9 576 з них знаходилися на складах для потенційного використання, що на 86 одиниць більше, ніж у січні 2022 року.

 

 Близько 3 844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2 тис. (майже всі належать США або росії) знаходяться у стані підвищеної боєздатності.
Близько 3 844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2 тис. (майже всі належать США або росії) знаходяться у стані підвищеної боєздатності.

Читайте також:
Війна
Вони, ймовірно, є складовою «вузла опору», створення якого у Гродненській області анонсували рік тому.
17 січня, 17:07
Світ
Повідомляється, що ці безпілотники можуть використовуватися в рамках операції НАТО Operation Cabrit
31.12.2024, 17:52
Світ
Цей супутник є частиною програми країни з забезпечення більш ефективного моніторингу Північної Кореї.
21.12.2024, 17:03
Світ
За даними дослідницької організації Bulletin of the American Scientists, Пакистан має запаси приблизно ядерних 170 боєголовок.
20.12.2024, 11:21
Війна
Пекін за рік збільшив арсенал ядерних боєголовок на 20%.
19.12.2024, 10:52
Світ
Міністерство оборони США переглядає підходи до ядерного стримування
22.11.2024, 11:36