США могли розмістити свої ядерні боєголовки у країнах ЄС

СВІТ
13.06.2023, 07:08
США могли розмістити свої ядерні боєголовки у країнах ЄС

США таємно розмістили близько 150 ядерних боєголовок на авіабазах у п'яти країнах Європи

Стало відомо, що США таємно розмістили на авіабазах у п'яти країнах Європи близько 150 ядерних боєголовок. Про це заявила координатор політики та досліджень Міжнародної кампанії за ліквідацію ядерної зброї (ICAN) Алісія Сандерс-Закре.

Так, американські ядерні боєприпаси нібито знаходяться в Німеччині, Бельгії, Нідерландах, Туреччині та Італії.

Сандерс-Закре висловила сильне занепокоєння у зв'язку з розміщенням такого виду озброєнь у європейських країнах. За її словами, подібні рішення можуть стати пусковою кнопкоюю, яка збільшує ризик ядерної війни.

Тим часом міжнародна напруженість зростає, через те, що росія, Китай, КНДР, Індія, Британія, Ізраїль, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних розробок. Уже до кінця цього десятиліття Китай може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським. 

Про це повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

Держави все більше почали інвестувати у ядерні арсенали, особливо на тлі погіршення геополітичної обстановки. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла. Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Світ
Ударний американський винищувач F-35A був офіційно сертифікований для перевезення термоядерної гравітаційної бомби B61-12.
09 березня, 08:25
Війна
Уряд і парламент вирішать, чи захоче Фінляндія змінити чинне законодавство, яке забороняє розміщення ядерної зброї на території країни.
02 березня, 08:35
Світ
Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства».
02.12.2023, 16:25
Новини
Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.
12.06.2023, 08:59
Світ
Наразі Вашингтон має 1419 боєголовок, розгорнутих на 662 ракетах наземного і підводного базування
17.05.2023, 08:45