Ядерні держави збільшують кількість смертоносного озброєння

12.06.2023, 08:59
Ядерні держави збільшують кількість смертоносного озброєння

Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Міжнародна напруженість зростає, через те, що Росія, Китай, КНДР, Індія, Британія, Ізраїль, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних розробок.

Уже до кінця цього десятиліття Китай може мати ядерний арсенал, співставний з американським і російським. 

Про це інформує Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI).

Держави все більше почали інвестувати у ядерні арсенали, особливо на тлі погіршення геополітичної обстановки. Від початку широкомасштабної російсько-української війни кількість оперативного ядерного озброєння у світі зросла. Велика Британія, Ізраїль, Індія, Китай, КНДР, Пакистан, росія, США та Франція продовжують модернізацію своїх ядерних арсеналів, деякі країни торік розгорнули нові системи озброєнь.

«Ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Вкрай важливо, щоб уряди світу знайшли способи співпраці для зниження геополітичної напруженості та скорочення гонки озброєнь», – підкреслив директор SIPRI Ден Сміт

Станом на січень у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок, 9 576 з них знаходилися на складах для потенційного використання, що на 86 одиниць більше, ніж у січні 2022 року.

Ядерні держави збільшують кількість смертоносного озброєння_1

Близько 3 844 боєголовок розгорнуті на ракетах і літаках, а близько 2 тис. (майже всі належать США або росії) знаходяться у стані підвищеної боєздатності.

Китай – за рік кількість боєголовок зросла з 350 до 410 одиниць і продовжує зростати. Потенційно до кінця десятиліття кількість китайських балістичних ракет може зрівнятися з американською чи російською.

Велика Британія – оголосила про підвищення ліміту ядерних боєголовок з 225 одиниць до 260.

Франція – працює над атомним підводним човном, оснащеним балістичними ракетами третього покоління та новою крилатою ракетою повітряного базування

Індія – робить акцент на системах далекого радіусу дії, зокрема, здатних вражати цілі на території Китаю.

КНДР – виготовила близько 30 боєголовок за рік і має матеріал, щоб мати 50-70.

Ізраїль – офіційно не визнає наявності ядерної зброї, проте, згідно із доповіддю, теж модернізує ядерний арсенал.

Читайте також:
Світ
Ударний американський винищувач F-35A був офіційно сертифікований для перевезення термоядерної гравітаційної бомби B61-12.
09 березня, 08:25
Війна
Уряд і парламент вирішать, чи захоче Фінляндія змінити чинне законодавство, яке забороняє розміщення ядерної зброї на території країни.
02 березня, 08:35
Світ
Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства».
02.12.2023, 16:25
Світ
США таємно розмістили близько 150 ядерних боєголовок на авіабазах у п'яти країнах Європи
13.06.2023, 07:08
Світ
Наразі Вашингтон має 1419 боєголовок, розгорнутих на 662 ракетах наземного і підводного базування
17.05.2023, 08:45