Москва може багато втратити в Судані, якщо стане не на той бік - Washington Post

СВІТ
24.04.2023, 10:28
Москва може багато втратити в Судані, якщо стане не на той бік - Washington Post

Найманці роками співпрацювали з обома сторонами влади у Хартумі, проте тепер ці сторони воюють

ПВК "Вагнер" роками намагався встановити тісні взаємозв’язки із силами безпеки Судану, щоб згодом використати це у своїх цілях. Зокрема, для укладання вигідних угод щодо зброї чи видобутку золота.

російські найманці роками співпрацювали зі сторонами влади у Хартумі, проте тепер ці сторони воюють.

Так що якщо Москва вибере не той бік, це може призвести до серйозних наслідків для неї, повідомляє Washington Post.

Раніше "Вагнер" забезпечував Судан військовою технікою, проводив навчання для сил безпеки та консультував урядовців. Про це стало відомо через витік секретних документів розвідки США.

"Але спалах інтенсивних бойових дій між силами на чолі з конкуруючими суданськими генералами, що сколихнули країну і забрали життя щонайменше 400 людей, поставила Москву і найманців, пов’язаних з Кремлем, перед нагальною дилемою. Вони можуть багато втратити, якщо стануть не на той бік", - Повідомляє Washington Post.

Як розповідають у виданні, якщо московія залишиться осторонь конфлікту і не підтримає жодну зі сторін, розпад Судану буде серйозним потрясінням для неї.

Оскільки союз цих двох країн, вороже налаштований на Захід, дав Москві перспективу створення стратегічної російської військово-морської бази на Червоному морі Порт-Судане.

Зокрема питання бази обговорював з місцевими лідерами міністр закордонних справ московії Сергій Лавров, відвідуючи Хартум.

Згідно з витоком документів, Кремль хотів, щоб будівництво бази завершилося до кінця 2023 року.

У конфлікті в Судані генерал Хемедті протистоїть генералу Абделю Фаттаху аль-Бурхану, який очолює Збройні сили Судану і фактичний глава держави. Однак між сторонами виникли суперечки щодо поділу влади.

Поки що не підтверджено, що російські найманці беруть безпосередню участь у військовому конфлікті в Судані. Проте, як свідчать анонімні джерела видання, російські ПВК можуть підтримувати Сили швидкої підтримки (RSF), очолювані генералом Хемедті.

Як йдеться у статті, лівійське ополчення, тісно пов’язане з ПВК "Вагнер", надсилало для RSF щонайменше 30 танкерів з паливом і щонайменше одну партію військових постачань.

Так, за словами західного дипломата, який уважно стежить за подіями в Судані, московія також може багато втратити, якщо озброє не той бік конфлікту. Зокрема, зараз RSF виглядає слабшим за армію супротивника, яка має повітряну силу, якої не вистачає силам Хемедті, стверджує експерт.
 

Читайте також:
Війна
На «чорному континенті» набирає обертів рекрутинг найманців у лави російської армії. Вочевидь свого «гарматного м'яса» агресору бракує.
05 лютого, 08:34
Війна
У Тверській області московії впав літак, який належить прігожину
23.08.2023, 20:00
Світ
Вважається, що державна адміністрація Нігеру, яка відкинула колишню колонізаторську Францію, повернулася обличчям до росії.
06.08.2023, 09:31
Війна
"Вагнерівці" продовжують прибувати до Білорусі, - Пентагон
21.07.2023, 09:14
Війна
У таборі можуть розмістити понад вісім тисяч бойовиків ПВК «Вагнера»
01.07.2023, 06:21
Війна
Нові завербовані найманці підписують контракти з ПВК "Вагнер", а не з Міністерством нападу московії
30.06.2023, 09:24