Москва відкрила «другий фронт» в Європі

СВІТ
30 серпня, 12:38
Москва відкрила «другий фронт» в Європі
Фото: Kavkaz Center

Ресурсна федерація воює проти України від 2014 року задля знищення державності, населення, культури й історії. Нині Кремль лякає європейців.

Наприкінці лютого 2022 року РФ розпочала другий етап захоплення України, більш масштабний та кривавий. Однак кремлівський бункерний дід воліє не обмежуватися тільки нашими землями, переконані у виданні Euronews.

ЗМІ активно висвітлюють бойові дії від Рильська до Куп'янська і від Лиману до Кінбурна поки Москва розгортає іншу, таємну війну, про яку відомо набагато менше. Західні аналітики попереджають, що урядовці мають серйозніше ставитися до цього другого фронту, а населення має бути краще підготовлене та поінформоване про загрози.

Для путіна важливо знищити усталену модель демократичної системи, тому гібридний наступ проти держав-учасниць Європейської спілки здійснюється у формі кампаній із дезінформації. De facto РФ уже давно вважає себе у стані відкритої війни із Заходом — перш за все, проти НАТО.

Окремі експерти пояснюють, що гібридна війна включає все, що не пов'язане із прямою військовою конфронтацією. Москва проводить спеціальні акції задля ослаблення та дестабілізації західного світу; прикладом слугують спроби шпигунства і саботажу за допомогою безпілотників.

За повідомленнями низки німецьких видань, нещодавно над атомною електростанцією в індустріальному парку Брунсбюттель у Шлезвіґ-Гольштайні було виявлено нічийний дрон. Федеральна прокуратура розслідує випадок як диверсію проти критично важливого об'єкта.

«Зрештою Москва прагне створення такої Європи, в якій вона пануватиме і де зможе домагатися своїх цілей, попри міжнародні правила та міжнародні закони. Диктатор путін прагне появи такої Європи, в якій росія зможе здійснювати владу силою», — пояснює викладач Університету Людвиґа-Максимиліана у Мюнхені пан Франциска Дейвіс.

Найвідоміша гібридна стратегія РФ: фальшиві новини. Для досягнення своєї мети Кремль використовує кілька підходів — атаки хакерів, напади на окремих людей, дезінформація і вкиди брехливих відомостей про ті чи інші події.

«Ми всі є об'єктами цієї російської атаки щодо інформаційного впливу. Скажімо, перед виборами до Європарламенту у червні було зроблено скоординовану спробу поширення у соціальних мережах цілеспрямованих проросійських дезінформаційних кампаній. У Німеччині це помітно розгорнутою пропагандою партій Alternative für Deutschland та Bündnis Sahra Wagenknecht», — коментує стан справ керівник відділу міжнародних відносин Європейського центру протидії гібридним загрозам Тапіо Пююсало.

Хоча багато європейських країн покращили заходи безпеки проти гібридних атак після російської окупації Криму у 2014 році, демократичні устрої відверто занепадають через повільну реакцію на провокації «вісі зла» Пекін-Москва-Тегеран-Пхеньян-Мінськ. Диктатурам легше робити ті кроки, на які вагаються демократії.

«Однією із цілей подібних інформаційних операцій РФ полягає у спробі навіяти людям почуття безсилля, переконати їх у тому, що вони все одно ніколи не зможуть дізнатися правду. Гібридні атаки Москви також можуть становити реальну загрозу життю та здоров'ю жителів Європи. Критична інфраструктура Європи також може стати мішенню для РФ. Я, звісно, не хочу нагнітати ситуацію, але люди мають бути готові до будь-якого розвитку подій, наприклад, перебоїв у постачанні критично важливих послуг чи харчів», — додає Тапіо Пююсало.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що нащадки іммігрантів вимагають для себе привілеїв у Фінляндії. Вихідці із країн Азії та Африки вважають себе пригніченою меншістю без прав.

Читайте також:
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21 листопада, 14:45
Політика
Найгіршою зрадою є заклик не західних партнерів, а самих українців до українців замирюватися з агресором. Але перемовин не буде, це ілюзія.
19 листопада, 19:22
Політика
На берегах Потомака от-от вирішиться подальша доля планети. Прикро, що президентські перегони у США настільки доклалися до агресії РФ.
04 листопада, 14:52
Опінії
Сеул продовжить надавати Києву гуманітарну й обмежену фінансову допомогу. Натомість військової техніки та снарядів поки чекати не варто.
01 листопада, 21:45
Світ
Спеціальні служби, армія і флот ресурсної федерації московії посилюють гібридні атаки на Північноатлантичний альянс. Ескалації не уникнути.
30 жовтня, 06:05
Політика
Спілка Москви та Пекіна загрожує не лише Україні, а всьому світові. Північноєвропейські країни зрозуміли це і воліють убезпечитися.
04 жовтня, 12:30