Мовний омбудсмен закликав ДБР проводити затримання українською

ПОЛІТИКА
23.01.2024, 09:05
Мовний омбудсмен закликав ДБР проводити затримання українською

При виконанні службових обов’язків представники правоохоронних органів зобов’язані послуговуватись державною мовою.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відреагував на те, що ДБР розповсюдило 22 січня відео з затриманням підозрюваного в постачанні для української армії неякісного одягу Романа Гринкевича, де працівники звертаються до підозрюваного російською мовою.

«Сьогодні, 22 січня, Державним бюро розслідувань було розповсюджено відео про затримання Романа Гринкевича, підозрюваного в постачанні для української армії неякісного одягу.

На оприлюднених відеокадрах чутно, як працівники ДБР звертаються до підозрюваного недержавною мовою» — Написа Тарас Кремінь.

Омбудсмен нагадав, що відповідно до пунктів 7 та 8 статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», до осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків належать:

  • особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання;
  • особи рядового, сержантського і старшинського складу Національної поліції, інших правоохоронних, розвідувальних органів, інших органів, яким присвоюються спеціальні звання.

«На застосування недержавної мови представниками правоохоронних органів критикою спалахнули соцмережі. Громадяни гостро реагують на порушення своїх мовних прав та звертаються до мене з проханням втрутитися в ситуацію. При виконанні службових обов’язків представники правоохоронних органів зобов’язані послуговуватись державною мовою. Сподіваюсь, що надалі таких інцидентів не буде» — наголосив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що 22 січня в Одесі затримали Романа Гринкевича, сина скандального львівського бізнесмена, який є фігурантом справи про поставки неякісного одягу для ЗСУ.

Він перебував у розшуку. Прокурори через суд отримали дозвіл на його затримання.

Читайте також:
Політика
У 2022-2025 роках Наталія Кіяшко понад 10 разів безпідставно перетинала кордон.
19 лютого, 11:22
Кримінал
Збитки від фальшивої інвалідності на одного держслужбовця обраховуються у межах 100-200 тис. грн на рік.
14 лютого, 11:37
Політика
Окрім того, дружина та син лікаря отримують пенсію.
13 лютого, 17:05
Опінії
Скромність у витратах на пересування та житло - не для офісу президента, навіть коли грошей не вистачає на армію!
08 лютого, 09:09
Політика
НАЗК досі не опублікувало результати перевірки життя заступника голови Держпродспоживслужби
04 лютого, 15:02
Кримінал
Сьогодні слідчі ДБР оголосили повідомлення про підозру Ірпінському міському голові Олександру Маркушину.
23 січня, 18:51