На дні Балтійського моря знайдено мур віком 10 тисяч років

СВІТ
15 лютого, 06:06
На дні Балтійського моря знайдено мур віком 10 тисяч років

Цей нерухомий об'єкт може бути найдавнішою спорудою Європи. Хто і з якою метою його збудував, наразі досліджує міжнародна команда науковців.

Про приголомшливу знахідку на дні Мекленбурзької бухти Балтійського моря повідомили підводні археологи з Університету Мічиґану в Енн-Арборі. Результати своїх досліджень вони оприлюднили у галузевому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

З'ясувалося, кам'яна стіна завдовжки рівно 1 кілометр, яка є найдавнішою монументальною спорудою Північної Європи, виявленою на сьогодні. Цілком імовірно, що її могли збудувати мисливці-збирачі кам'яного віку.

Археологи вважають, що давні племена використовували мур для полювання на північних оленів, що мігрували між теперішньою Німеччиною та Скандинавією, коли Балтика була закритим озером. Залишки споруди знаходяться на глибині близько 21 метра.

Вперше їх помітили восени 2021 року під час гідроакустичного дослідження, але тільки тепер науковці змогли вивчити безпосередньо на місці. Стіна виявилася затопленою внаслідок зміни ландшафту і складається із 1673 каменів загальною вагою понад 142 тонни.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як українські воїни врятували історичну пам'ятку доби Середньовіччя. З прифронтового району Придніпров'я вивезено до музею кам'яну половецьку «бабу».

Читайте також:
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
вчора, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
27 березня, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22