Науковці виявили втрачену мову, яка існувала 3500 років тому

ІСТОРІЯ
16 листопада, 12:36
Науковці виявили втрачену мову, яка існувала 3500 років тому
Фото: Science Alert

Посеред Анатолійського півострова, де існувала держава хетів, знайдено глиняні таблички із клинописом. Записи здійснено невідомою мовою.

Відповідні кадри з місця розкопів оприлюднило міжнародне галузеве видання Science Times. За словами турецьких археологів, стародавній і поки не розшифрований текст уже датований 2 тисячоліттям до Різдва Христового.

Секретний документ на глиняній табличці знайшли під час відкриття печери серед десятків тисяч інших артефактів. Науковці стверджують, що напис, який не схожий на всі аналогічні, здійснили за часів існування Хетської імперії.

«Це зовсім невідома для нас мова. Проте вона має спільне коріння з іншими анатолійсько-індоєвропейськими мовами та написана вавилонським клинописом. Коли ми вперше взяли цю глиняну табличку до рук, то відчули всю її важливість», — прокоментував знахідку керівник археологічної експедиції Андреас Шахнер.

Окремо слід зазначити, що цьогоріч науковці розшифрували Давньовавилонський лист від студента до його матері. Текст говорить про те, що зовнішній вигляд для молодих шумерів грав не менш важливу роль, ніж для сучасних студентів.

Читайте також:
Світ
В Анкарі відбулася церемонія інавгурації президента Туреччини
03 червня, 15:54
Економіка
Курс турецької валюти до американської оновив історичний мінімум, причина того полягає у перемозі на виборах чинного президента.
29 травня, 21:20
Світ
Переконлива перемога чинного президента із розривом понад 5 в.п. не залишає опозиції шансів оскаржити результати
29 травня, 07:43
Політика
Київ і Анкара – показовий приклад як спільні геополітичні інтереси неминуче штовхатимуть країни Міжмор'я до партнерства.
15 травня, 21:07
Політика
Для участі у виборах зареєстровано 24 політичні партії та 151 незалежний кандидат
14 травня, 15:00
Світ
Минулого року московити стали головними покупцями нерухомості у Туреччині серед іноземців
09 травня, 13:30