На енергетичному фронті триває гаряча фаза протистояння

Опінії
27 липня, 18:18
На енергетичному фронті триває гаряча фаза протистояння
Фото: Facebook

У Брюсселі триває екстрена Рада міністрів енергетики. Маємо можливість із ними поспілкуватися одразу після прийняття складного рішення.

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Йдеться щодо обмеження споживання на 15% у зв'язку із високою ймовірністю припинення постачання російського газу цієї зими. Росіяни напередодні цієї зустрічі міністрів енергетики Європейського союзу передали їм вітання.

Спочатку заявили про зупинку ще однієї турбіни на "Північному потоці-1", а тим часом влаштували провокацію на вході в українську ГТС. Вишенькою на тортику став обстріл селище Затока Одеської області, що остаточно зруйнувало віру у здатність росіян дотримуватися домовленостей.

У результаті ціни підстрибнули ще більше. Як наслідок, це підштовхнуло міністрів до ухвалення рішення про безальтернативність скорочення споживання газу, а ми приїхали з пропозиціями, а не проханнями.

Європа хоче скоротити споживання газу на значний об'єм – від 30 до 50 мільярдів кубометрів. Ми можемо зараз експортувати до ЄС нашу електроенергію в обсязі, достатньому для заміщення до 6 з них вже цього року, а в наступному році – аж до 8 мільярдів.

Виходити з такими пропозиціями нам дозволяє успішне приєднання України до європейської енергомережі "ENTSO-E", а також фактичний старт експорту електроенергії. Його ми змогли розпочати достроково завдяки злагодженій роботі НЕК "Укренерго" – NPC "Ukrenergo".

Українська електрика може замінити потужності генерації, для яких Європа використовує дорогий російський газ.

Тож, якщо європейці підуть нам назустріч і розширять потужності експорту, це спрацює в інтересах безпеки всього континенту і дозволить нам заробити такий потрібний зараз мільярд євро. А часу на постановочні фото нема, є час на дії!

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
Після поразок на фронті кремлівський бункерний щур і його прихвосні визначилися з власною геополітичною короткостроковою стратегією.
вчора, 19:45
Світ
Певно, вже почав, адже все більше громадян близькосхідної ісламської республіки виходять на протести і беруть владу у свої руки.
26 вересня, 07:00
Світ
Те, що теперішня російська держава остаточно зазнає краху і зменшиться до рівня Московського царства стає очевидним не тільки українцям.
18 вересня, 19:04
Опінії
Будь-що, що накаже путінський режим, покірні орбанівські виконавці зроблять без заперечення. Особливо це стосується українського питання.
08 вересня, 08:18
Світ
Аби запобігти поглибленню турецького впливу у Сирії, де також присутні США та Іран, РФ муситиме визначатися, що для неї є важливішим.
17 серпня, 20:23
Світ
Близькосхідна шиїтська теократія активно допомагає країні-агресору озброюватися та здійснює навчання операторів безпілотників.
11 серпня, 20:18