На енергетичному фронті триває гаряча фаза протистояння

Опінії
27.07.2022, 18:18
На енергетичному фронті триває гаряча фаза протистояння
Фото: Facebook

У Брюсселі триває екстрена Рада міністрів енергетики. Маємо можливість із ними поспілкуватися одразу після прийняття складного рішення.

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Йдеться щодо обмеження споживання на 15% у зв'язку із високою ймовірністю припинення постачання російського газу цієї зими. Росіяни напередодні цієї зустрічі міністрів енергетики Європейського союзу передали їм вітання.

Спочатку заявили про зупинку ще однієї турбіни на "Північному потоці-1", а тим часом влаштували провокацію на вході в українську ГТС. Вишенькою на тортику став обстріл селище Затока Одеської області, що остаточно зруйнувало віру у здатність росіян дотримуватися домовленостей.

У результаті ціни підстрибнули ще більше. Як наслідок, це підштовхнуло міністрів до ухвалення рішення про безальтернативність скорочення споживання газу, а ми приїхали з пропозиціями, а не проханнями.

Європа хоче скоротити споживання газу на значний об'єм – від 30 до 50 мільярдів кубометрів. Ми можемо зараз експортувати до ЄС нашу електроенергію в обсязі, достатньому для заміщення до 6 з них вже цього року, а в наступному році – аж до 8 мільярдів.

Виходити з такими пропозиціями нам дозволяє успішне приєднання України до європейської енергомережі "ENTSO-E", а також фактичний старт експорту електроенергії. Його ми змогли розпочати достроково завдяки злагодженій роботі НЕК "Укренерго" – NPC "Ukrenergo".

Українська електрика може замінити потужності генерації, для яких Європа використовує дорогий російський газ.

Тож, якщо європейці підуть нам назустріч і розширять потужності експорту, це спрацює в інтересах безпеки всього континенту і дозволить нам заробити такий потрібний зараз мільярд євро. А часу на постановочні фото нема, є час на дії!

Читайте також:
Опінії
Мімікрія кремлівського бункерного щура у розпалі. Владімір Путін став блідою тінню своєї білоруської маріонетки.
25 березня, 21:13
Світ
Бразильський клуб замирення української жертви з російським воєнним злочинцем-агресором імені Луїза Інасіу да Силви почав роботу.
25 березня, 16:29
Світ
Цікаво спитатися у Надзвичайного і Повноважного Посла України Ірини Венедіктової, чому швейцарська влада відверто підігрує агресору?
12 березня, 17:23
Світ
Уряд Об'єднаного Королівства заборонив китайським державним компаніям брати участь в тендерах, які стосуються програм відновлення України.
02 березня, 16:49
Опінії
BAE Systems накопичила 3 ​​мільярди фунтів стерлінгів готівкою, і пан Вудберн сказав, що це дозволило їй робити «довгострокові ставки».
26 лютого, 13:10
Світ
Американські дипломати та спеціальні служби визнали його таким, що заслуговує на довіру і представляє потенційний інтерес для Вашинґтона.
14 лютого, 17:20