На лінії вогню

Опінії
07 квітня, 09:48
На лінії вогню
Фото: Дмитро Савченко

На наших очах війна вривалася в населені пункти циклопічним свинцевим котком. Розтікалася пульсуючою плямою опіків на мапі Донбасу.

Видавець, політв'язень, публіцист, речник НВР "Правий сектор"

Чорною ковдрою рілля здіймалася у повітря після прильотів великих калібрів. А з настанням тиші полем снувало кілька втомлених воїнів, які збирали у  мішки розірвані кінцівки людей.

З протилежного боку завжди було втрат значно більше; щонайменше вдвічі. Але про них кремлівські ЗМІ німіють по сьогодні. 

Піски, Водяне, Опитне та Авдіївські пролетарські фазенди… Велика симфонія руїн і зчесаних стовбурів дерев; глибокі борозни у садибах і розкидані мов фігури "тетрису" уламки споруд.

Що ще може лишити по собі сезон "градів" і "перелітні кабани" 152-го калібру?

Свого часу лом гаубичної артилерії вибивав з тектоніки ДАПівських мурів габаритні бетоно-блоки. І байдуже що кожен з них важив близько трьох тонн; вони жваво вилітали від доторку снаряду на 6 м вперед, немов кульки під час гри у крокет.

Така акробатика нерухомості та сейсмічне відлуння розривів отримала назву "гаряча фаза протистояння". Фронтові будні 2014-го нагадували шмат карбіту кинутого у калюжу.

Сьогодні війна набула інакшого вигляду. Вона нікуди не зникла попри те, що у вимірі цивільного простору проти неї працює повноцінна індустрія замовчування.

Лінія розмежування нуарною смугою згарищ розітнула світи. По один бік — закріпачена реальність "гранчаків" і дотаційних шахт, по інший — огріхи волелюбності та бажання йти вперед.

Іржа стабільності та інфантильний романтизм безвізу склалися у симетричний антагонізм, в глибинах якого фундаментальний конфлікт світоглядів. І його розв’язка у вигляді компромісу настільки ж неможлива, як і Мінський процес між небесним Отцем і Вельзевулом.

На лінії вогню_1
На лінії вогню_2
На лінії вогню_3
Читайте також:
Наріжний кут Авдіївки обрамлено перехрестям на Ясинуватському переїзді. Тут джгут дороги перекинуто через занедбані колії у старе місто...
17 квітня, 13:34
Повертаємо читача до реалій буденного життя наших захисників у сплюндрованих московськими орками степах Донеччини.
14 квітня, 09:48
Черговий фронтовий репортаж із траншейних кулуарів російсько-української війни.
12 квітня, 09:48
Війна позбавлена романтичного шарму, особливо якщо проходить без кави у термосі та м’ясистої багнюки під ногами...
10 квітня, 10:12
В Україні не так багато людей бажає пам'ятати про війну на Сході, ще менша кількість тих, хто хоче чути про неї правду.
05 квітня, 09:48
Війна для нас не книжкова абстракція, а шмат життя розміром у 7 років.
01 квітня, 09:48