На південному заході США з’являються гігантські тріщини

СВІТ
12.09.2023, 13:22
На південному заході США з’являються гігантські тріщини
Фото: google

США викачують стільки підземних вод , що земля починає розколюватися в південно-західних частинах країни на милі поспіль.

Ці гігантські тріщини були помічені в таких штатах, як Арізона, Юта та Каліфорнія. Підземні води є одним із основних джерел прісної води на Землі – вони забезпечують майже половину всієї питної води та близько 40% світового зрошення. Але люди викачують підземні води швидше, ніж Земля може відновити їх природним шляхом.

Джозеф Кук, який досліджує тріщини на Землі в Геологічній службі Арізони, розповів Insider, коли надто багато ґрунтових вод викачується з природних водоносних горизонтів під поверхнею, це призводить до просідання землі та утворення тріщин. За словами Кука, тріщини "не є природним явищем".

Тріщини є ознаками напруги в Землі, сказав Кук. Вони обрамляють великі плоскі ділянки землі, які занурилися, коли втратили підтримку ґрунтових вод. Тріщини зазвичай виникають у басейнах між горами та можуть пошкодити будинки, дороги, канали та дамби, а також загрожувати вартості майна, худобі та людям. В Арізоні знають про цю проблему давно і спостерігають за нею принаймні з 2002 року. Наразі Геологічна служба Арізони нарахувала 169 миль тріщин.

У нещодавньому розслідуванні New York Times зазначено, що тріщини є свідченням національної кризи. Повідомлялося, що водоносні горизонти, які забезпечують близько 90% водопровідних систем США, виснажуються настільки серйозно, що, можливо, не зможуть відновитися.

Використання води було настільки послідовним і екстремальним, що дощовій воді не вистачало часу для поповнення підземних водоносних горизонтів. Якщо до цієї суміші додати зміну клімату, зародки «кризи» вже добре розвиваються, сказала професор права та експерт з водних ресурсів Університету Талси Варігіа Боуман.

Однією з головних проблем у вирішенні надмірного закачування є відсутність регулювання, яке існує по всій країні. Федеральний уряд майже не має нормативних актів, які забороняють відкачування ґрунтових вод, а окремі штати мають слабкі правила, що змінюються від регіону до регіону.

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49