На південному заході США з’являються гігантські тріщини

СВІТ
12 вересня, 13:22
На південному заході США з’являються гігантські тріщини
Фото: google

США викачують стільки підземних вод , що земля починає розколюватися в південно-західних частинах країни на милі поспіль.

Ці гігантські тріщини були помічені в таких штатах, як Арізона, Юта та Каліфорнія. Підземні води є одним із основних джерел прісної води на Землі – вони забезпечують майже половину всієї питної води та близько 40% світового зрошення. Але люди викачують підземні води швидше, ніж Земля може відновити їх природним шляхом.

Джозеф Кук, який досліджує тріщини на Землі в Геологічній службі Арізони, розповів Insider, коли надто багато ґрунтових вод викачується з природних водоносних горизонтів під поверхнею, це призводить до просідання землі та утворення тріщин. За словами Кука, тріщини "не є природним явищем".

Тріщини є ознаками напруги в Землі, сказав Кук. Вони обрамляють великі плоскі ділянки землі, які занурилися, коли втратили підтримку ґрунтових вод. Тріщини зазвичай виникають у басейнах між горами та можуть пошкодити будинки, дороги, канали та дамби, а також загрожувати вартості майна, худобі та людям. В Арізоні знають про цю проблему давно і спостерігають за нею принаймні з 2002 року. Наразі Геологічна служба Арізони нарахувала 169 миль тріщин.

У нещодавньому розслідуванні New York Times зазначено, що тріщини є свідченням національної кризи. Повідомлялося, що водоносні горизонти, які забезпечують близько 90% водопровідних систем США, виснажуються настільки серйозно, що, можливо, не зможуть відновитися.

Використання води було настільки послідовним і екстремальним, що дощовій воді не вистачало часу для поповнення підземних водоносних горизонтів. Якщо до цієї суміші додати зміну клімату, зародки «кризи» вже добре розвиваються, сказала професор права та експерт з водних ресурсів Університету Талси Варігіа Боуман.

Однією з головних проблем у вирішенні надмірного закачування є відсутність регулювання, яке існує по всій країні. Федеральний уряд майже не має нормативних актів, які забороняють відкачування ґрунтових вод, а окремі штати мають слабкі правила, що змінюються від регіону до регіону.

Читайте також:
Життя
Індійська столиця найдовше у році щільно оповита токсичним серпанком. Встановлено, що Нью-Делі є найбільш забрудненим містом на планеті.
05 листопада, 07:51
Життя
Зміни клімату і зростання рівня атмосферної температури негативно впливають на планету. До кінця століття деякі види флори й фауни вимруть.
03 листопада, 06:59
Світ
2023-й стане роком надмірних промислових викидів і рекордної середньої температури на планеті. Рівень вуглекислого газу невпинно зростає.
19 жовтня, 21:52
Світ
Сотні жителів Південної Кореї протестують проти плану Японії викидати ядерні стічні води в океан.
13 серпня, 09:11
Світ
Нарешті з акваторії охопленого пекельною спекою Егейського моря стали надходити позитивні, а не тривожні звістки.
05 серпня, 20:00
Життя
Головні винуватці — пестициди та добрива.
07 червня, 13:42