На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину

ПОЛТАВА
01 жовтня, 12:39
На Полтавщині шукають рідкісну червонокнижну рослину

Шафран сітчастий — біла квітка, яка зустрічається тільки весною на схилах балок і ярів. Недавно його виявили на Київщині й Черкащині.

Тепер фахівці столичного еколого-культурного центру прагнуть відшукати шафран сітчастий у межах Полтавської області, повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон». Для збереження цього представника вітчизняної флори, занесеного до Червоної Книги, вже створюються 6 заказників.

Зі слів природоохоронців, доволі унікальна квітка також може рости на Полтавських землях, які ще не були розорені під ріллю сільгоспвиробниками. Найчастіше шафран сітчастий зростає у балках, де збереглися ділянки дикого степу і лісостепу.

Мешканці Шишацької, Гоголівської та Ромоданівської громади стверджують, як кожного березня бачать цвітіння вказаної квітки на пагорбах, куди не доїхала спецтехніка аграріїв. Столичні фахівці обіцяють створити у нас в області заповідну зону для охорони шафрану сітчастого.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що вкрай рідкісні нині зразки степової флори ростуть біля села Дмитренки. Ковила з астрагалом перебувають під загрозою винищення людьми.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26 листопада, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43