На Полтавщині в колишньому дитсадку створять музей

ПОЛТАВА
07 квітня, 16:50
На Полтавщині в колишньому дитсадку створять музей
Фото: Полтавська ОДА

Музей заповідника «Більськ» створять у приміщенні колишнього дитсадка.

Про це повідомив голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

«Історико-культурний заповідник «Більськ» має усі шанси стати відомою на усю країну туристичною родзинкою Полтавщини. У Більську творилася історія, кожна часточка землі просякнута скіфською епохою. Тут має бути сучасний музей, у якому археологи до купи зберуть усі експонати й відтворять давню добу», - повідомив Синєгубов.

На базі колишнього дитсадка створять 2-поверховий музей у східній стилістиці.

«Усередині розташовуватимуться 9 адміністративних приміщень, кабінет директора, кімната персоналу, приміщення для охоронців, кухня для персоналу, вестибюль, холи, коридори, гардероб, архів, експозиція, кімната для нарад, реставраційна майстерня, фондосховище, золота кладова. Також облаштують навколишню територію, - додав Синєгубов.

Заповідник розташований у селищі Котельва Полтавської області. До складу археологічної території входять більша частина Більського городища скіфського часу, а також пам’ятки його округи, розташовані у межах Полтавщини. Північна частина городища і Куземинське укріплення розташовані у межах Сумської області.

«Історико-культурний заповідник «Більськ» створили 15 квітня 2005 року рішенням Полтавської обласної ради.

Більське городище VІІІ – ІІІ ст. до н. е. є унікальним археологічним об’єктом культурної спадщини України. Пам’ятка визнана вченими найбільшим укріпленим поселенням у Європі доби раннього залізного віку. Археологічні дослідження підтверджують, що на цій території існував тогочасний політичний, економічний і культурний центр давнього переддержавного утворення племен Дніпровського лісостепу. Городище ототожнюється науковцями зі славетним містом Гелон. Також у своїх працях про нього згадує давньогрецький історик Геродот.
 

Читайте також:
Тендер на випуск вагонів прописали під Крюківський вагонобудівний завод – це заява фірми «Термінал-Захід» до АМКУ.
07 квітня, 15:35
Октябрський райсуд Полтави на 10 років засудив терориста так званої «ЛНР» Костянтина Аверіна.
07 квітня, 14:25
МЗС Республіки Болгарія засудило повалення пам’ятника хану Кубрату в Малій Перещепині на Полтавщині.
07 квітня, 12:15
У Диканьці й Котельві заповнені всі ліжка для хворих на Covіd-19. До цих показників наближаються Лубенська, Чутівська і Гадяцька громади.
07 квітня, 09:20
Зараз у Полтаві вирішується питання роботи речових ринків. Підприємці міста вимагають дозволити їм працювати в карантин.
06 квітня, 15:05
Невідомі пошкодили меморіальний комплекс на могилі хана Кубрата в селі Мала Перещепина Новосанжарської громади.
06 квітня, 12:10