На Полтавщині виявили хвору на лептоспіроз людину

ПОЛТАВА
10.10.2023, 08:51
На Полтавщині виявили хвору на лептоспіроз людину
Фото: Google

Небезпечне інфекційне захворювання спричиняє бактерія Leptospira. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок і печінки.

Забила на сполох влада Решетилівської міської громади. Як вдалося з'ясувати, перший і поки єдиний за тривалий час випадок зараження лептоспірозом зафіксовано у Полтавському районі.

Чиновники наголошують, джерело інфекції — мишоподібні гризуни, щурі, польові миші, землерийки. Де вони, там і мікроскопічні лептоспіри, що їх тварини виділяють з сечею, а отже, потенційно заразним стає все, чого торкнувся гризун.

Своєю чергою, медики попереджають, лептоспіри зберігають життєздатність у природних водоймах від 7 до 30 днів, у вологому ґрунті від 3 до 9 місяців, у харчових продуктах — декілька днів. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, бо захворювання швидко прогресує.

Читайте також:
Полтава
В області оголошено кампанію профілактичного щеплення хатніх тварин. Особливу увагу зосереджено на тих, хто мешкає у сільській місцевості.
10 липня, 19:24
Полтава
Гадяцька міська лікарня отримала портативний відеобронхоскоп від благодійників. Він розрахований для діагностичних і терапевтичних процедур.
07 квітня, 13:53
Полтава
Додатково профінансовано харчування пацієнтів у лікарнях громади за 1,7 млн грн. Оплату енергоносіїв зафіксовано на рівні 6 млн грн.
21 лютого, 07:17
Життя
На американському ринку з'явився потужний засіб Wegovy. Його постачає провідний данський виробник медичних препаратів Novo Nordisk.
18 лютого, 10:24
Полтава
За минулий тиждень в області зареєстровано 44 випадки зараження. Головним і показовим симптомом є висип, що з'являється на 1-2 день.
06 лютого, 07:15
Життя
Педіатр, екстрена допомога, чи відділення невідкладної допомоги?
29.09.2023, 09:25