На порозі капітуляції: у Мінську домовились закінчувати війну на Донбасі на умовах РФ

ПОЛІТИКА
13.03.2020, 14:17
Представника України у ТКГ Леонід Кучма
Представника України у ТКГ Леонід Кучма
Фото: ua.news

«На Банковій розраховують на те, що в умовах хайпу навколо наростання небезпеки епідемії коронавіруса «мінська зрада» пройде непоміченою».

У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня, передає ZN.UA, які через власні джерела отримали копії підписаних документів.

У протоколі зазначається, що Рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.
«Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту у відповідності з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України», – зазначається в рішенні ТКГ.

Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької і Луганської областей України, Російської Федерації, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки та ОБСЄ самостійно.

Оглядач «Дзеркала тижня» Тетяна Силіна звернула увагу, що в останньому рішенні ТКГ фактично легітимізують терористів.

«Перше, що впадає в очі в проекті цього документа, це те, що т. зв. Консультативної ради за стіл переговорів або, пардон, «консультацій», на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати», – зазначила вона.

На думку Силіної, Росія, яка є агресором, з допомогою даного формату отримує підтвердження своєї мантри «настамнет» і всідається за стіл переговорів в якості «посередника», а не учасника конфлікту.

Також висловлюється переконання, «що наші західні партнери не стануть заперечувати проти такого формату, тому що вони давно давали зрозуміти, що приймуть будь-яке рішення, підтримане Києвом і Москвою: мовляв, «головне, щоб ви домовилися між собою».

Друге, на що звертають увагу журналісти – це наявність в тексті формулювання про «необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту», і повна відсутність хоча б натяку на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу. саме питанням припинення вогню і виведення іноземних військ з території України.

«Не миттям так катанням Москва пропихає реалізацію політичних пунктів «Мінська», раніше порушуючи всі пункти, що стосуються безпеки. Схоже, в нинішній переговорній команді з Банкової вона знайшла благодатних слухачів і реалізаторів своїх ідей, які, можливо, розраховують на те, що в умовах хайпу навколо наростання небезпеки епідемії коронавіруса «мінська зрада» пройде непоміченою», – пише оглядачка.

вибір редакції
Читайте також:
Кум Путіна, який після Помаранчевої революції 2004 року зник із вітчизняної політики, нині здобуває прихильність потенційних виборців.
11 лютого, 10:12
Мімікрія, компроміс, прагматизм безпосередньо межують зі зниженою соціальною відповідальністю, а відвертіше – з проституцією.
25.11.2020, 10:18
Агенти Кремля не припиняють тиснути на Україну, насаджуючи всім нам "мир за будь-яку ціну".
21.08.2020, 12:47
Мінська ТКГ може поповнитися «новим обличчям» – Вітольда Павловича Фокіна.
04.08.2020, 11:02
Учасники ТКГ з врегулювання ситуації на сході України у Мінську домовились закінчувати війну на Донбасі на умовах РФ.
13.03.2020, 15:45