На прохання України Фінляндія розриває культурні зв'язки з росією

СВІТ
02 травня, 20:44
На прохання України Фінляндія розриває культурні зв'язки з росією

Через московитську воєнну агресію фінляндська влада, громадськість та культурні діячі налагоджуватимуть тісні відносини з Україною.

Такі відомості оприлюднила пресслужба на Facebook-сторінці вітчизняного профільного міністерства інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що офіційний Гельсінкі всебічно підтримує Київ, особливу увагу найближчими тижнями буде звернено на двостороннє співробітництво і протидію дезінформації.

«Особисто вдячний Фінляндії за розірвання будь-яких культурних зв'язків з росією вже в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну та протидію російській пропаганді, у тому числі в культурній сфері. Разом ми вже окреслили напрямки щодо необхідної підтримки України. Це – і співпраця у відновленні пошкодженої росіянами української культурної спадщини, і підтримка українських працівників культури та мистецтв, які через війну змушені були переїхати до Фінляндії, і підтримка українських культурних установ та митців, які в умовах війни залишаються в Україні, і звісно фінансування грантів Українського культурного фонду та Українського інституту книги», – зазначив міністр Олександр Ткаченко.

Натомість міністр науки та культури Фінляндії Петрі Гонконен додав, що його країна не тільки підтримує санкції проти російських пропагандистів, а сприяє появі українськомовних програм, зокрема на провідному телемовнику "YLE".

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що уряд та компанії Фінляндської республіки готуються повністю припинити імпорт природного газу з московії.

Читайте також:
Світ
Міністр закордонних справ Туреччини закликав Вірменію відмовитися від нових провокацій у привласненні суверенної території Азербайджану.
09 серпня, 19:23
Світ
Двосторонні відносини Києва з Таллінном будуть поглиблюватися, бо тільки разом нам вдасться зламати хребта спільному ворогу – Москві.
03 серпня, 18:01
Опінії
Знаєте, як найкраще боротися з впливом російської брехні? Побудовою міжнародної репутації бездоганного партнера, а це довго і важко.
11 червня, 17:09
Політика
У російсько-українській війні Анкара намагається маневрувати й зберігати власну позицію, яку, проте, нейтральною аж ніяк не назвеш.
04 червня, 09:07
Політика
Війна та питання, які стосуються боротьби з корупцією та підтримки верховенства права
03 червня, 14:54
Світ
Російський дипломатичний представник на Оландських островах Алєксандр Рогов продовжує нести службу у Фінляндії, збираючи розвідані.
22 травня, 19:00