На росії дефіцит валюти після оголошеної мобілізації

СВІТ
18.11.2022, 13:18
На росії дефіцит валюти після оголошеної мобілізації

росіяни кинулися знімати депозити в доларах та євро

Центробанк московії заявив, що минулого місяця виник дефіцит іноземної валюти, оскільки призов до армії, оголошений кремлівський бункерним щуром владіміром путіним, спровокував зняття коштів з депозитів у доларах і євро, а також сплеск купівлі валюти на місцевій біржі.

Про це пише видання Bloomberg.

Очільниця Центробанку московії Ельвіра Набіулліна закликала перейти на валюти "дружніх країн", такі як юань.

Але попит на євро та долари, які стали в країні "токсичними" через санкції, зріс після того, як оголошена у вересні часткова мобілізація спонукала сотні тисяч росіян втікати за кордон.

"На тлі санкційних ризиків і відтоку валютних вкладів кілька банків зіткнулися зі значним скороченням валютних кореспондентських рахунків, що призвело до дефіциту валютної ліквідності на внутрішньому ринку", – йдеться в опублікованому звіті "Банку росії".

Зняття коштів з роздрібних і корпоративних депозитів в іноземній валюті досягли в жовтні $14,8 млрд, тоді як відсоткові ставки за одноденними свопами на долар і євро на місцевому ринку стали негативними.

Водночас росіяни скупили на Московській біржі так званих "недружніх" валют на суму, еквівалентну 70,9 млрд рублів ($1,2 млрд), повідомили в Центробанку.

Поряд зі зростанням попиту скоротилася пропозиція доларів і євро, оскільки російські експортери скоротили частку цих валют у зовнішній торгівлі на користь юаня, щоб уникнути санкційних ризиків.

Читайте також:
Війна
У Ростовській області рф горів колишній НПЗ Медведчука
вчора, 14:10
Світ
рф намагається просунути Су-75 Checkmate в Індію після провалу з Су-57
вчора, 11:05
Опінії
Оскільки москва відчайдушно бажає здобути велику перемогу на полі бою та розглядає Бахмут як ключ до захоплення всього східного Донбасу
07 лютого, 13:47
Світ
На росії горить один з найбільших нафтопереробних заводів
07 лютого, 13:23
Війна
Невідомий безпілотник вибухнув біля російської Калуги, за 130 кілометрів від Москви
06 лютого, 10:05
Економіка
"Великий геополітик" володимир путін зруйнував монополію росії на енергетичному ринку Європи
30 січня, 11:45