На росії призупинять два газові мегапроєкти через санкції

ЕКОНОМІКА
23 вересня, 15:05
На росії призупинять два газові мегапроєкти через санкції

Західні санкції проти «Новатеку» спрацювали: компанія заморозила свої плани з будівництва нових заводів зі зрідження газу.

Про це повідомляє «Комерсант».

Йдеться про Мурманськ LNG, який мав стати найбільшим у росії заводом зі зрідження газу (три лінії по 6,8 млн тонн кожна), і Об LNG в арктичному порту Сабетта (дві лінії зрідження по 3 млн тонн кожна).

Зазначається, що обидва проєкти призупинені, активні роботи на жодному з них не ведуться. Невідомо, коли «Новатек» повернеться до розробки цих проєктів, бо компанія зосередилась на добудові Арктик LNG-2 та налагодженні відвантажень з цього заводу.

Через санкції пріоритетним для «Новатеку» може стати будівництво Обського газохімічного комплексу. «Новатек» хоче виробляти там аміак і карбамід з подальшим експортом через Північний Льодовитий океан до країн Азіатського-Тихоокеанського регіону. Для експорту карбаміду потрібні балкери льодового класу, але їхнє будівництво простіше, ніж танкерів-газовозів.

LNG-заводи Мурманськ і Об повинні були стати наступними після Арктик LNG-2 проєктами «Новатеку». Обський завод планували будувати у парі з Обським газохімічним комплексом.

Перша лінія Арктик LNG-2 побудована, але експорт з нього ускладнений через західні санкції.

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38