На сайті Президента з'явилася петиція щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору

ПОЛІТИКА
09.12.2021, 17:57
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: 1news.com.ua

Закликаємо українців ставити підписи під петицією.

Житель Львову Маркіян Лопачак зареєстрував на сайті Президента України петицію щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору та наругу над пам'яттю жертв геноциду українського народу.

Звертаючись до Володимира Зеленського львів'янин звернув увагу на те, що у 2006 році український парламент ухвалив Закон “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні”, яким визнав Голодомор геноцидом Українського народу.

Лопачак, зокрема, зазначив, що у Статті 2 цього Закону йдеться: Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним.

“Втім, жодного покарання за недотримання цієї норми українське законодавство не передбачає. А це означає, що будь-яка особа може вчиняти наругу над пам’яттю жертв геноциду, зневажати гідність української нації і не нести за це ніякої відповідальності”, — підкреслив автор петиції.

Виходячи з цього Лопачак закликав президента скористатися своїм правом законодавчої ініціативи, підготувати та внести на розгляд парламенту проєкт закону про зміни до Кримінального кодексу України.

А саме — встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору та за наругу над пам’яттю жертв геноциду.

На цю мить петицію підписало 348 осіб з 25000 необхідних.Тож закликаємо українців ставити підписи під петицією.
Читайте також:
Війна
Представники російського окупаційно-терористичного контингенту використовують проти українців статеві злочини.
17 травня, 08:39
Світ
Російські окупаційно-терористичні сили повернулися до перевіреної більшовиками практики. Україну спустошують заради глобальної кризи.
11 травня, 20:23
Війна
В укриттях оточеного московитами металургійного підприємства "Азовсталь" жінкам із малолітніми дітьми бракує продовольства.
25 квітня, 09:16
Війна
Цивільні та військові особи, які перебувають всередині бомбосховищ металургійного заводу "Азовсталь", можуть померти від зневоднення.
22 квітня, 19:54
Війна
Московитська окупаційно-терористична орда завчила власні помилки, допущені у Бучі, перейшовши до відверто ґестапівської практики.
09 квітня, 21:08
Війна
Окупаційно-терористичні сили російської федерації розстріляли ні в чому невинних жителів селища Макарів Київської області.
08 квітня, 22:47