На сайті Президента з'явилася петиція щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору

ПОЛІТИКА
09.12.2021, 17:57
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: 1news.com.ua

Закликаємо українців ставити підписи під петицією.

Житель Львову Маркіян Лопачак зареєстрував на сайті Президента України петицію щодо кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору та наругу над пам'яттю жертв геноциду українського народу.

Звертаючись до Володимира Зеленського львів'янин звернув увагу на те, що у 2006 році український парламент ухвалив Закон “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні”, яким визнав Голодомор геноцидом Українського народу.

Лопачак, зокрема, зазначив, що у Статті 2 цього Закону йдеться: Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним.

“Втім, жодного покарання за недотримання цієї норми українське законодавство не передбачає. А це означає, що будь-яка особа може вчиняти наругу над пам’яттю жертв геноциду, зневажати гідність української нації і не нести за це ніякої відповідальності”, — підкреслив автор петиції.

Виходячи з цього Лопачак закликав президента скористатися своїм правом законодавчої ініціативи, підготувати та внести на розгляд парламенту проєкт закону про зміни до Кримінального кодексу України.

А саме — встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору та за наругу над пам’яттю жертв геноциду.

На цю мить петицію підписало 348 осіб з 25000 необхідних.Тож закликаємо українців ставити підписи під петицією.
Читайте також:
Кримінал
Виконавці забаганок кремлівського бункерного діда продовжують здійснювати етнічні чистки на тимчасово окупованій території Сходу України.
24 травня, 17:17
Світ
Дружня ресурсній федерації московії влада держави Ізраїль не цурається десятиліттями вчиняти терор проти палестинців.
18 травня, 19:16
Війна
Примусова "евакуація" українців на Лівобережній Херсонщині й Запорізькій області – прикриття для військових планів російських окупантів.
12 травня, 22:00
Війна
"Батальйон імені Богдана Хмельницького" вже скоро воюватиме проти українців. Російським спеціальним службам присвячується...
16 березня, 20:26
Історія
79 років тому більшовицький режим розпочав чергову етнічну чистку. Слідом за чеченцями, калмиками та інгушами депортували балкарців.
08 березня, 16:52
Історія
Владімір Путін знайшов в особі Віктора Орбана таку ж травмовану минулим "рідну душу". Тому для них обох Україна – "помилка історії".
03 березня, 19:44