9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

ПОЛІТИКА
09.12.2021, 15:55
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: ucipr.org.ua

Те, що ми спостерігаємо в окупованому Криму щодо киримли цілком відповідає терміну “геноцид".

На території України за останнє століття було здійснено 3 геноциди: Голодомор, Голокост та Депортація кримськотатарського народу.

Не випадково саме Рафал Лемкін, який навчався у Львові і був близьким родичем жертв Голокосту, запропонував цей термін і увів його у міжнародно-правовий дискурс у 1944 році.

Про це у себе на сторінці у ФБ нагадала менеджер Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких, нагадавши, що саме сьогодні, 9 грудня вшановують жертв Геноцидів.

Вона зазначила, що і після 1948 року, прийняття Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ця ганебна практика продовжує застосовуватися тими, хто має силу.

Події, що відбувались або продовжують відбуватись у Руанді (1994), Серебрениці (1995), Дарфурі (2004, 2007), Сіньцзяні (з 2010), Мьянмі (з 2016) жахають своїми масштабами, жорстокістю та кількістю жертв.

Разом з тим, на переконання представниці Кримськотатарського Ресурсного Центру, те що ми спостерігаємо в окупованому Криму протягом останніх 8 років щодо корінного кримськотатарського народу цілком відповідає терміну “геноцид.

Ми багато років наполегливо працюємо аби депортація кримськотатарського народу була визнана геноцидом українським судом, а також міжнародною спільнотою, оскільки такі дії допоможуть запобігти злочину геноциду у відношенні кримських татар у майбутньому. Для вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу можна почати з невеликих кроків, наприклад, ввести відповідальність за заперечення депортації, як акту геноциду та відновити історичні назви топонімів Криму”, - підкреслила Людмила Коротких.

Читайте також:
Війна
Відверта правда про мобілізацію, чому справжньої битви за Київ ще не було, як тил зрадив військових і чому росія не збирається зупинятися ?
08 квітня, 18:17
Історія
Вони були зовсім юними. Галині і Марії – лишень 18 літ, Наді – 24. Їм би жити, любити, дітей ростити! Ворог змусив їх взятися за зброю.
01 квітня, 15:38
Опінії
Нам всім потрібно більше потужної далекобійної високоточної зброї…
19 березня, 18:33
Війна
Воїн 67 ОМБр ДУК Валентин Крижановський розповів про нелегкий життєвий вибір, недостатнє забезпечення армії та волонтерську допомогу
16 березня, 17:25
Опінії
Свобода тільки тоді чогось варта, коли вона завойована кров'ю.
13 березня, 15:17
Війна
Крім оборонної складової перед нами доволі багато роботи ще й в тилу. Особливо на рівні законодавства, інституцій та суспільства.
11 березня, 21:31