На шляху до впровадження системи донорства в Україні

03.08.2020, 16:35
На шляху до впровадження системи донорства в Україні

Пілотний проект з трансплантології стартував в Україні

На цей час в в Україні реалізовується пілотний проєкт щодо зміни фінансового забезпечення лікування пацієнтів методом трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів, що проводять трансплантацію в Україні, а також розвивати професійні трансплантаційні команди у регіонах.

Суть полягає в тому, що всі медзаклади будуть отримувати повну оплату послуг, що вони надають при проведенні процедури трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів, що проводять трансплантацію в Україні, а також розвивати професійні трансплантаційні команди у регіонах. На сьогодні у пілотний проєкт по трансплантації включено 12 закладів охорони здоров’я: 9 закладів виконують трансплантацію органів, а також 3 заклади трансплантацію кісткового мозку.

Заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Ігор Іващенко заявив МОЗ отримало ще 12 заявок щодо включення до проєкту.

"МОЗ вже підготувало постанову… Кожен заклад отримає справедливу оплату за надання послуг", - повідомив урядовець.

Заступник міністра також розповів про ситуацію з трансплантаціями кісткового мозку в Україні.

"У змінах МОЗ передбачено включення послуг із пошуку пари донор-реципієнт, а також отримання гемопоетичних стовбурових клітин коштом держфінансування. Усі дії МОЗ направленні на забезпечення всіх витрат на трансплантацію кісткового мозку в Україні", - резюмував Іващенко.

Раніше Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що метою міністерства охорони здоров’я є зробити все необхідне, щоб трансплантації через кілька років проводились у багатьох містах України.

У липні Останній Бастіон повідомляв про те, що у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Львова вперше провели три унікальних трансплантації: серця та двох нирок.

Як тоді зазначив Головний лікар Олег Самчук: “Операції з пересадження в Україні - це шанс на життя для сотень і тисяч людей. І ми хочемо дати цей шанс. Ми хочемо, аби українці більше не їхали за кордон, а оперувалися у себе вдома, щоб кожен, хто потребує органу, його отримав. І ми будемо докладати максимум зусиль, аби наблизити цей час.”

Кілька днів тому, Самчук повідомив, що Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львів увійшла до Пілотного проєкту з трансплантації. Зміни до відповідної постанови Уряду уже опубліковано.

“Ми укладаємо договори на всі види трансплантації. Що це означає для пацієнтів? Те, що усі медичні послуги з трансплантації сплачуватимуться державою” - , зазначив Олег Самчук.

Крім цього, Самчук назвав нові тарифи за операції, котрі були змінені.

“Також скориговано тарифи: 

  • Алотрансплантація нирки (від живого донора) - 323 798 грн. 
  • Алотрансплантація нирки (посмертно) - 397 884 грн. 
  • Трансплантація серця/комплексу “серце-легені” - 609 366 грн
  • Пересадка печінки/частини печінки (посмертно) - 929 125 грн. 
  • Донорський етап щодо кожного органу - 74 086 грн. 

Самчук відзначив, що разом з нами до “Пілоту” додалося ще 12 медзакладів, 9 з яких планують займатися органною трансплантацією. Частину з них протягом останніх кількох місяців вони активно консультували й надалі готові їм у всьому допомагати.

“Я вважаю, що в кожному регіоні мають пересаджувати органи, бо потреба в операціях з трансплантаціїх величезна. Стратегічно важливо розвивати трансплантацію в Україні, а не, як це було роками, відправляти людей за кордон, де операції коштують в п'ять разів дорожче. Усі, хто потребує трансплантації, можуть звертатися до нашого закладу і ставати до “листа очікування”, - повідомив лікар.

В Україні, операції з трансплантації органів стали можливими з 31 березня 2019 року, коли набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

Читайте також:
Життя
Це надскладне хірургічне втручання. Таких операцій у світі в рік виконується лише 20-25.
25.10.2023, 13:38
Життя
Це може допомогти вирощувати органи, необхідні для трансплантації.
08.09.2023, 15:20
Життя
Серце, дві нирки + родинна нирка = 4 врятовані життя!
23.11.2020, 15:10
Життя
Це буде здійснено в рамках реалізації пілотного проєкту щодо зміни фінансового забезпечення лікування пацієнтів методом трансплантації.
10.08.2020, 14:10
Життя
Родина кілегрудих птахів, які уподобали життя у холодних широтах Південної півкулі Землі, мають дивні звички. Одна із них — стрибки в океан.
вчора, 14:45
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39