Чотири трансплантації за одну добу

23.11.2020, 15:10
Чотири трансплантації за одну добу

Серце, дві нирки + родинна нирка = 4 врятовані життя!

Про це повідомив гендиректор Львівської клінічної лікарні швидкої меддопомоги Олег Самчук на своїй сторінці в Facebook.

Донор і реципієнтка - сімейна пара із Кропивницького. Обом по 32 роки. 13 із них - разом. Мають сина. Люблять один одного.

Коли одинадцять місяців тому нирки у дружини відмовили і вона потрапила на діаліз, чоловік сам запропонував їй стати донором. Додатковим аргументом на користь трансплантації стало те, що замісну ниркову терапію вона переносила тяжко. І лише донорська нирка могла повернути молодій жінці нормальну якість життя. 

За цю операцію лікарі взялися опівдні, щойно відпочивши від посмертних трансплантацій. Все пройшло добре, нирка запрацювала одразу. 

Зараз у нас у відділенні інтенсивної терапії та реанімації Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова на сусідніх ліжках одразу 3 пацієнти з донорськими нирками!  

Пацієнти Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова
Пацієнти Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова

Пацієнт із пересадженим серцем прямує до Києва. Усі почуваються добре. Лікарі сподіваються, що і надалі ускладнень не буде! 

Операція з трансплантації - це єдиний шанс на життя для тих, хто потребує донорського органу. Навіть діаліз для нирок - це лише тимчасовий вихід. І я дуже радий, що ми нарешті маємо змогу допомагати таким пацієнтам у себе в Україні, у Львові.

Підсумок останнього року для команди Львівських лікарів: 19 нирок, 10 з яких - посмертно, 5 сердець і підшлункова. 

"Працюємо далі. 
Готуємося до печінки і легень. 
Це все має робитися в Україні !" Підсумував Олег Самчук. 

В Україні, операції з трансплантації органів стали можливими з 31 березня 2019 року, коли набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини. 

Останні Бастіон повідомляв про початок реалізації в Україні пілотного проєкту щодо зміни фінансового забезпечення лікування пацієнтів методом трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів, що проводять трансплантацію в Україні, а також розвивати професійні трансплантаційні команди у регіонах.

Суть полягає в тому, що всі медзаклади будуть отримувати повну оплату послуг, що вони надають при проведенні процедури трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів, що проводять трансплантацію в Україні, а також розвивати професійні трансплантаційні команди у регіонах. На сьогодні у пілотний проєкт по трансплантації включено 12 закладів охорони здоров’я: 9 закладів виконують трансплантацію органів, а також 3 заклади трансплантацію кісткового мозку.

Операції в рамках пілотного проєкту вже проводили в Києві, Львові.

Як раніше повідомляв Урядовий Кур'єр, Полтава готова виконувати урядову постанову стосовно безкоштовного надання послуги з трансплантації нирок людям, які мають у цьому потребу.

Згідно із зазначеним документом, у відповідному пілотному проєкті в Україні будуть залучені десять медичних закладів, зокрема й 1-ша Полтавська міська клінічна лікарня, де завершують готувати необхідну базу для проведення таких операцій. У медзакладі визначилися з трансплантологами-кураторами, знайшли приміщення під операційну та необхідне сучасне обладнання. Завершують формувати команду кваліфікованих лікарів, які це робитимуть у недалекому майбутньому. А потреба в проведенні таких операцій у місті є, в департаменті охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського міськвиконкому повідомили про приблизно 40 осіб, яким терміново необхідно зробити трансплантацію нирок для того, щоб зберегти їхнє життя й здоров’я.

Попри те, що такі операції коштуватимуть дуже дорого, в залежності від складності, у межах від 320 тисяч гривень до 722 тисяч гривень, держава береться оплатити всі пілотні операції з пересадки нирок, тобто і лікарям, які це робитимуть, і лікарням. Про це в МОЗ України повідомили ще в січні.

Наразі відповідні суми коштів уже перерахували всім десятьом учасникам пілотного проєкту з трансплантації, які подали відповідні заявки та були затверджені урядовою постановою від 18 грудня 2019 року.

Ми маємо сподівання на успішну реалізацію даного проєкту в Полтаві. Як і в більшості структур міста (до чергових виборів), департаментом охорони здоров'я в Полтаві керувала ставлениця  ̶б̶а̶н̶д̶и̶ команди Удовіченка-Шамоти, котрі намертво вросли в існуючі корупційні схеми та породжують нові. Сподіваємося, що після зміни влади у місті, ситуація зміниться на краще.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Це надскладне хірургічне втручання. Таких операцій у світі в рік виконується лише 20-25.
25.10.2023, 13:38
Життя
Це може допомогти вирощувати органи, необхідні для трансплантації.
08.09.2023, 15:20
Життя
Це буде здійснено в рамках реалізації пілотного проєкту щодо зміни фінансового забезпечення лікування пацієнтів методом трансплантації.
10.08.2020, 14:10
Життя
Пілотний проект з трансплантології стартував в Україні
03.08.2020, 16:35
Життя
Самець горбатого кита встановив рекорд відстані для цього виду.
12 грудня, 17:34
Життя
Давня мудрість сходу пояснює, чому ми стаємо слабкими і не можемо вирішувати свої постійно виникаючі проблеми.
11 грудня, 15:42