У Чернівцях та Полтаві планують запровадити трансплантацію нирок

10.08.2020, 14:10
Делегація Чернівецьких лікарів
Делегація Чернівецьких лікарів
Фото: ACC

Це буде здійснено в рамках реалізації пілотного проєкту щодо зміни фінансового забезпечення лікування пацієнтів методом трансплантації.

Делегація ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» у складі 9 лікарів ознайомилась із роботою клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова, де навесні запрацював центр трансплантології.

Там здійснюють так звані родинні та посмертні пересадки нирок, що цікавить буковинських медиків. Адже у рамках пілотного проєкту МОЗ України з розвитку системи трансплантації в ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» планують запровадити трансплантацію нирок.

Медики ознайомились з організацією надання трансплантологічної допомоги та вивчали досвід в плані проведення хірургічних втручань пацієнтам, які потребують пересадки нирок, а також тактику ведення хворих даного профілю після здійснення трансплантації.

Останні Бастіон повідомляв про початок реалізації в Україні пілотного проєкту щодо зміни фінансового забезпечення лікування пацієнтів методом трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів, що проводять трансплантацію в Україні, а також розвивати професійні трансплантаційні команди у регіонах.

Суть полягає в тому, що всі медзаклади будуть отримувати повну оплату послуг, що вони надають при проведенні процедури трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів, що проводять трансплантацію в Україні, а також розвивати професійні трансплантаційні команди у регіонах. На сьогодні у пілотний проєкт по трансплантації включено 12 закладів охорони здоров’я: 9 закладів виконують трансплантацію органів, а також 3 заклади трансплантацію кісткового мозку.

Операції в рамках пілотного проєкту вже проводили в Києві, Львові.

Як раніше повідомляв Урядовий Кур'єр, Полтава готова виконувати урядову постанову стосовно безкоштовного надання послуги з трансплантації нирок людям, які мають у цьому потребу.

Згідно із зазначеним документом, у відповідному пілотному проєкті в Україні будуть залучені десять медичних закладів, зокрема й 1-ша Полтавська міська клінічна лікарня, де завершують готувати необхідну базу для проведення таких операцій. У медзакладі визначилися з трансплантологами-кураторами, знайшли приміщення під операційну та необхідне сучасне обладнання. Завершують формувати команду кваліфікованих лікарів, які це робитимуть у недалекому майбутньому. А потреба в проведенні таких операцій у місті є, в департаменті охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського міськвиконкому повідомили про приблизно 40 осіб, яким терміново необхідно зробити трансплантацію нирок для того, щоб зберегти їхнє життя й здоров’я.

Попри те, що такі операції коштуватимуть дуже дорого, в залежності від складності, у межах від 320 тисяч гривень до 722 тисяч гривень, держава береться оплатити всі пілотні операції з пересадки нирок, тобто і лікарям, які це робитимуть, і лікарням. Про це в МОЗ України повідомили ще в січні.

Наразі відповідні суми коштів уже перерахували всім десятьом учасникам пілотного проєкту з трансплантації, які подали відповідні заявки та були затверджені урядовою постановою від 18 грудня 2019 року.

Ми маємо побоювання, щодо успішної реалізації даного проєкту в Полтаві. Як і в більшості структур міста, департаментом охорони здоров'я в Полтаві керує ставлениця  ̶б̶а̶н̶д̶и̶ команди Удовіченка-Шамоти, котрі намертво вросли в існуючі корупційні схеми та породжують нові.

Слід зазначити, що до конкурсу на зайняття вакантної посади Директора департаменту охорони здоров’я, як і до подальшої діяльності його переможниці, виникало чимало питань у містян.

Читайте також:
Життя
Це надскладне хірургічне втручання. Таких операцій у світі в рік виконується лише 20-25.
25.10.2023, 13:38
Життя
Це може допомогти вирощувати органи, необхідні для трансплантації.
08.09.2023, 15:20
Життя
Серце, дві нирки + родинна нирка = 4 врятовані життя!
23.11.2020, 15:10
Життя
Пілотний проект з трансплантології стартував в Україні
03.08.2020, 16:35
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53