На Сумщині розграбували 4 кургани

ІСТОРІЯ
20 квітня, 13:56
На Сумщині розграбували 4 кургани
Фото: Facebook

"Чорні археологи" активізувалися на території Сумської області – за останній рік лише в одному Роменському районі знищено кілька курганів.

Відповідну інформацію оприлюднили на офіційній сторінці Спілки археологів України у Facebook.

Йдеться про 4 земельні насипи біля села Великі Будки, з яких невідомі копачі витягли унікальні знахідки старовини.

«Ями розмірами від 1×1 до 1,5-2,5 метра і глибиною понад 5 метрів! Висота пограбованих насипів від 0,5 до 5 метрів. На найбільшому пограбованому кургані зафіксовано отвори від бурів. На сьогодні оцінюються збитки та готується заява до правоохоронних органів», – прокоментував ситуацію секретар сумського відділення ВГО "Спілка археологів України" Антон Корж.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що меморіал хану Кубрату на Полтавщині могли пошкодити на замовлення Кремля.

На Сумщині розграбували 4 кургани_1
На Сумщині розграбували 4 кургани_2
вибір редакції
Читайте також:
Чи знайдено золото Нібелунгів та коньяк Hine?
15 листопада, 23:15
Знайденим у середині ХІХ століття у лісах Волині артефактом цікавилися навіть німецькі нацисти у часи Другої світової війни!
01 жовтня, 10:15
Міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.
16 вересня, 11:35
Під час ремонтних робіт на головній вулиці міста Ньюкасл комунальні служби знайшли частину оборонної стіни 1900-річної давності.
14 серпня, 16:45
Скам'янілості невідомого раніше виду знайшли на розкопках в штаті Техас
21 травня, 13:45
Неподалік міста Луксор на лівому березі Нілу група французьких і норвезьких археологів розкопала залишки культової християнської споруди.
16 березня, 08:59