На Telegram в Україні чекає доля його попередника vKontakte

ПОЛІТИКА
01 травня, 20:32
На Telegram в Україні чекає доля його попередника vKontakte
Фото: Facebook

Всі, хто пише «не доведено, що соцмережу Дурова контролює ФСБ», нагадують тих, хто казав: «Не доведено, що РФ керує терористами на Донбасі».

Більшість притомних користувачів інтернету відчувають, що з «Телеґрамом» усе закінчиться для нас так само як і з «вКонтактом» (того самого Павла Дурова, до речі). Принаймні, мало б закінчитися так, якби влада керувалася перш за все питаннями національної безпеки, а не рейтингами, охопленнями та вподобайками.

Закриття «вКонтактe», «Одноклассніков», «Яндексу», «Мейл.ру» та інших російських ресурсів на території України було непопулярним рішенням «попередників» у 2017 році. Проте доволі правильним і надважливим, погодьтеся.

Натомість після приходу до влади реваншистів, російський «Телеґрам» не просто затягнули в український інформаційний простір як один з основних для отримання українцями інформації (створивши там купу своїх чатів для розповсюдження ІПСО), у ньому також налагодили офіційні комунікації державних структур, бізнесу тощо. Ви знаєте про це дуже добре.

Абсолютно очевидно, що через «Телеґрам», як і через будь-який інший російський ресурс (контроль над яким безперечно має ФСБ), ворог може проводити успішні ІПСО, відстежувати геолокації, аналізувати та відстежувати суспільні настрої та реакції. Все це для того, щоби корегувати надалі під них дезінформацію тощо.

Проте українська влада настільки загралася у свої ІПСО з українським населенням (show is going on), бажанням відстежувати суспільні настрої, очорняти політичних конкурентів (навіть під час війни на знищення), вважаючи, що вони таким чином «все контролюють» в країні. Вони не помітили (чи зробили це свідомо), як контроль українського інформаційного простору знову опинився у руках ФСБ.

Тим часом «слуги» думають не про те, як закривати «Телеґрам» чи зєлємарафон (який розкритикував Державний департамент США, назвавши марафон порушенням принципів свободи слова в Україні), а про те, наприклад, як переслідувати українських журналістів, чи як виключити з марафону «Суспільне». Іншого ж не вміють.

Ба більші, влада планує остаточно добити Міністерство культури та інформаційної політики, знищуючи його як інституцію і як набір інструментів/зброї/ресурсів для ведення інформаційної війни. Певно воюватимуть «Сватами» та «Кварталом 95».

Автор : Оксана Байло
Читайте також:
Політика
Саша Біленький, голова Полтавської ради, уявив себе очільником ПНР, і вирішив заборонити Telegram
08 жовтня, 15:54
Політика
Єврокомісія розслідує вплив YouTube, TikTok і Snapchat на психічне здоров'я
02 жовтня, 18:33
Політика
Подібними «незрозумілими законами» деякі західні уряди намагаються встановити контроль над приватним листуванням в інтернеті.
06 вересня, 11:02
Опінії
Співзасновник соціальних мереж vKontakte і Telegram цілком може бути агентом кремлівських спеціальних служб. Тому його перевіряють французи.
27 серпня, 07:17
Світ
Американський мільярдер МакКорт хоче придбати TikTok
16 травня, 09:00
Світ
Користувачі повідомляють про проблеми з входом у персональні акаунти
05 березня, 17:46