На тему різних дат Різдва

27.12.2024, 17:39
Картина Олега Шупляка "Коляда". В ній я бачу безмежність Всесвіту і Часу.
Картина Олега Шупляка "Коляда". В ній я бачу безмежність Всесвіту і Часу.

Головні священники церкви християн утвердили Різдво Христа на третій день після найдовшої ночі в році

1. Ніде не було вказано, якого числа народився Ісус Христос. Перші три століття нашої ери християни святкували День народження Христа хто коли придумав.

2. На Ефеському соборі в 431 році головні ватажки християнства домовились святкувати Різдво в один день - 25 грудня.

Чому?

Щоб язичники, які переходять в християнство, і далі святкували звичне для них свято Народження Нового Сонця, але цим Сонцем вже ставав для них Ісус Христос.

Це нормальний логічний крок для тих, хто хотів поширювати християнство всіма землями й народами.

Підсумую: головні священники церкви християн утвердили Різдво Христа на третій день після найдовшої ночі в році, адже саме 25-го грудня день істотно збільшився на цілу хвилину. І саме третій день після найдовшої ночі І Є МІРИЛОМ, ТОЧКОЮ ВІДЛІКУ!

Саме таке вираховування Дня Народження Христа дозволяє ВАМ бути ПОЗА політикою, конфесіями і календарями, тобто, поза цими всіма непотрібними суперечками і доказуваннями, хто правіший і хто краще шанує предків і традиції, і хто більше любить Христа-Бога... А ще мене особисто навіть тішить, що мої предки і 5 тисяч років тому саме в цей день святкували перемогу світлого Дня над темною Ніччю. І я, через тисячоліття після них, святкую також тепер, не ламаючи традицій і радіючи Сонцю...

3. Якщо розібратися, то нема в нас ніяких різних календарів... Вони є в ортодоксальних євреїв, китайців, мая тощо. Але ми живемо за нашим звичним календарем. Папа Григорій у 1582 році просто підкоректував похибку, яку виявили астрономи й математики в тому календарі, який затвердився ще за Юлія Цезаря.

Похибка дійсно була. Це визнають без винятку ВСІ, бо є еталон – Сонце і зменшення/збільшення дня і ночі.

Іншими словами, красивий дорогий годинник, який відстав на 13 хвилин чи на 13 годин не викидають і не замінюють на інший, а просто переводять стрілки. Але чомусь залишаються люди, які не підкоректовують свій годинник, який відстає, а всім доказують, що саме їхній годинник йде правильно і по Божому. Правда, щоб встигнути на автобус, то враховують, що треба вийти з дому на 13 хв раніше, бо ж можна спізнитися.

4. Ті, хто святкують Різдво 7 січня, мають в своєму паспорті ручкою дописати дату на 13 днів більшу від їхнього дня народження і приписати «за старим стилем». І коли куплять квиток на виставу в театр на 3 січня, то йти туди 16 січня, бо ж батюшка сказав, що 1 січня за Юліанським календарем — це 14 січня. То значить, 3 січня — це 16-те! Це ж так все «логічно» і «просто».

5. Запитайте батюшку так: «В 431 році нашої ери на Ефеському соборі преосвященники домовилися святкувати Різдво Христа на третій день після найдовшої в році ночі. Вельмишановний батюшко-отче, скажіть, будь ласка, а коли в нас найдовша в році ніч?». І мовчіть... Дайте йому подумати... А потім насолоджуйтесь майстерністю словесної вітієватості... Мені одна матушка сказала, що найдовша в році ніч - 3 січня за Юліанським календарем.

Тут вже я завис і пішов курити, хоч і не палю. Це ж треба так плутати свою паству!

Одним словом — поділяй і владарюй!

Думайте самі. Але мені подобається повернутися до 25-го грудня, яке є на третій день після найдовшої ночі, і яке всі мої предки святкували багато сотень і тисяч років поспіль, ніж чіплятися за 7 січня, яке святкувала ЛИШЕ моя люба бабунечка (Царство їй Небесне) ПІД ВПЛИВОМ страшних подій буремного 20 століття.

Христос Ся рождає!

 

Автор : Володимир Голота
Читайте також:
Історія
Процеси уподібнення та розподібнення — не лише мовознавчі терміни. Вони глибоко вкорінені в історію взаємин українців із сусідами.
09 січня, 17:37
Опінії
Наша історія, у своїй повноті, ще й у шляхетстві й лицарстві.
23.12.2024, 10:19
Історія
Історик Грицак розповів про своє бачення російського в культурі України
24.08.2024, 13:10
Мистецтво
В український прокат вийшов документальний фільм про Назарія Яремчука
10.08.2024, 11:17
Політика
Почесний і доволі символічний титул надано естонському місту Нарва. Так, після тривалих обговорень, вирішило конкурсне журі.
01.07.2024, 08:25
Історія
Гітара культового британського музиканта пішов з молотка у нью-йоркському Hard Rock Cafe.
30.05.2024, 17:49