На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни

ВІЙНА
01.08.2021, 18:30
На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни

У селі Увисла Чортківського району на Тернопільщині відкрили пам’ятник герою російсько-української війни, розвіднику Михайлу Цимбалістому.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони.

В урочистому відкритті монумента взяли участь представники Міноборони, ЗСУ, місцевої влади, а також рідні й бойові побратими Михайла, які запевнили, що продовжать мститися ворогам за нього та інших полеглих воїнів.

На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни_1
На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни_2
На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни_3

Підполковник ГУР МОУ Михайло Цимбалістий народився в селі Увислі 29 липня 1985 року в родині військових: батько — підполковник запасу, брат — підполковник ЗСУ.

Михайло з перших днів російської агресії став на захист східних кордонів України. Він брав участь у розвідувальних операціях і ключових боях російсько-української війни. Учасник оборони Донецького аеропорту. Кавалер орденів “За мужність” ІІІ та ІІ ступенів.

Розвідник загинув під час виконання бойового завдання у ніч з 13 на 14 вересня 2019 року поблизу населеного пункту Павлопіль на Донеччині від кулі ворожого снайпера.

Ідея увіковічити пам'ять про українського розвідника виникла в однокласників полеглого офіцера і була підтримана всіма жителями села та Хоростківської громади, повідомляє Тернопільський обласний ТЦК СП. Активно долучилися до фінансування пам'ятника Тернопільська обласна влада і підприємці навколишніх населених пунктів. Ідею викарбувати в граніті українського героя реалізували тернопільські митці: заслужений скульптор України Роман Вільгушинський та заслужений архітектор України Іван Жовнич.

Читайте також:
В Міністерстві оборони вшанували загиблих Українських захисників і захисниць
18:29
У “Борисполі”, а також інших міжнародних летовищах в Україні, відбудеться акція вшанування захисників Донецького аеропорту.
вчора, 20:45
В Міноборони вшанували загиблих Українських захисників і захисниць
вчора, 20:23
Як "діди-визволителі" воювали на Рівненщині... у 1946 році
10 січня, 17:05
Традиція шанування лідерів української нації, від яких стає неприємно нашим сусідам і чужинцям, — це одна з основ нашої незалежності.
05 січня, 08:42
У Новомосковську відкрили пам’ятник полеглим героям АТО/ООС
24.12.2021, 19:55