На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни

ВІЙНА
01.08.2021, 18:30
На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни

У селі Увисла Чортківського району на Тернопільщині відкрили пам’ятник герою російсько-української війни, розвіднику Михайлу Цимбалістому.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони.

В урочистому відкритті монумента взяли участь представники Міноборони, ЗСУ, місцевої влади, а також рідні й бойові побратими Михайла, які запевнили, що продовжать мститися ворогам за нього та інших полеглих воїнів.

На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни_1
На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни_3
На Тернопільщині відкрили перший пам’ятник герою російсько-української війни_5

Підполковник ГУР МОУ Михайло Цимбалістий народився в селі Увислі 29 липня 1985 року в родині військових: батько — підполковник запасу, брат — підполковник ЗСУ.

Михайло з перших днів російської агресії став на захист східних кордонів України. Він брав участь у розвідувальних операціях і ключових боях російсько-української війни. Учасник оборони Донецького аеропорту. Кавалер орденів “За мужність” ІІІ та ІІ ступенів.

Розвідник загинув під час виконання бойового завдання у ніч з 13 на 14 вересня 2019 року поблизу населеного пункту Павлопіль на Донеччині від кулі ворожого снайпера.

Ідея увіковічити пам'ять про українського розвідника виникла в однокласників полеглого офіцера і була підтримана всіма жителями села та Хоростківської громади, повідомляє Тернопільський обласний ТЦК СП. Активно долучилися до фінансування пам'ятника Тернопільська обласна влада і підприємці навколишніх населених пунктів. Ідею викарбувати в граніті українського героя реалізували тернопільські митці: заслужений скульптор України Роман Вільгушинський та заслужений архітектор України Іван Жовнич.

Читайте також:
Світ
У прикордонній з РФ естонській Нарві вирують справжні пристрасті щодо долі пам'ятника совєцькому танку, встановленого 70 років тому.
вчора, 09:09
Полтава
Боротьба за незалежність України та перехід на бік ворога (скажімо, більшовицьких окупантів) цієї незалежності – речі несумісні.
16 липня, 20:34
Виміри
"Останній Бастіон" приєднується до ініціативи ДУК ПС з увічнення українського захисника Тараса "Хаммера" Бобанича у топоніміці Полтави.
15 липня, 14:23
Опінії
Світ не знає про шахту Саліна. Та ми повинні пам'ятати...
27 червня, 15:45
Книги
Відомий літературний твір карельського і фінського народів висунуто на конкурс Європейської комісії зі збереження історичної спадщини.
15 червня, 07:52
Історія
Російська історія заснована на викрадених в інших і підкорених Москвою народів артефактах та неодноразово переписана на замовлення режимів.
02 червня, 09:08