На Вінниччині лікарі відмовляються щеплюватися вакциною, завезеної Степановим

26.02.2021, 11:16
На Вінниччині лікарі відмовляються щеплюватися вакциною, завезеної Степановим
Фото: Associated Press

Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".

Тому головна інфекціоністка Вінницької області Лариса Мороз в інтерв'ю виданню "Суспільне" радить українцям поки утриматися від щеплень ним.

За її словами, ефективність "CoviShield" ніхто ще не довів: досі невідомо, який відсоток препарат дає можливості уникнути тяжких і летальних показників.

«Розумієте, ну, казати плюси та мінуси цієї вакцини, про яку ми практично нічого не знаємо... Тобто з тих джерел, що, скажімо так, відомо мені, ця вакцина третю фазу клінічних випробувань починає у лютому в Індії. Ви знаєте, що згідно з нашим законодавством вакцина має бути більше ніж 70% ефективності! Тобто ми чекаємо, що будуть якісь дані, але ви повинні розуміти: якщо нема третьої фази, то які можуть бути дані? Ви розумієте: це не та класична "AstraZeneca" Оксфордська, про яку ми говоримо. І я бачу в офіційних джерелах, що начебто у нього нема GMP сертифіката», – заявила Лариса Мороз.

Також  головна інфекціоністка Вінниччини додає, що її колеги скептично ставляться до індійського препарату, а тому не палають бажанням щеплюватися ним.

Детальну інформацію про те, чому "CoviShield" є сумнівною експериментальною вакциною, "Останній Бастіон" публікував раніше.

Читайте також:
Війна
Медична бюрократія проти поранених на фронті
22 лютого, 16:15
Світ
Завдяки досягненням у медицині, лікуванні, ранній діагностиці та меншій кількості курців американцям вдалося частково побороти рак.
13 січня, 18:26
Життя
Синтетичні молекули, які приклеюють клітини одна до одної, можуть підсилити регенеративну медицину.
14.12.2022, 23:25
Полтава
Жителі Полтавської області, які страждають туберкульозною хворобою, отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.
15.12.2021, 11:37
Полтава
518 мешканців Полтавської області цьогоріч обстежилися у лікаря первинної ланки державної медичної системи.
12.11.2021, 08:12
Виміри
"Останній Бастіон" анонсує велику перевірку лікарень Полтави, що почнеться з 8 листопада 2021 року!
05.11.2021, 17:28