На Вінниччині лікарі відмовляються щеплюватися вакциною, завезеної Степановим

26.02.2021, 11:16
На Вінниччині лікарі відмовляються щеплюватися вакциною, завезеної Степановим
Фото: Associated Press

Індійський медичний препарат "CoviShield" може бути так само небезпечний як і російський "Спутник V".

Тому головна інфекціоністка Вінницької області Лариса Мороз в інтерв'ю виданню "Суспільне" радить українцям поки утриматися від щеплень ним.

За її словами, ефективність "CoviShield" ніхто ще не довів: досі невідомо, який відсоток препарат дає можливості уникнути тяжких і летальних показників.

«Розумієте, ну, казати плюси та мінуси цієї вакцини, про яку ми практично нічого не знаємо... Тобто з тих джерел, що, скажімо так, відомо мені, ця вакцина третю фазу клінічних випробувань починає у лютому в Індії. Ви знаєте, що згідно з нашим законодавством вакцина має бути більше ніж 70% ефективності! Тобто ми чекаємо, що будуть якісь дані, але ви повинні розуміти: якщо нема третьої фази, то які можуть бути дані? Ви розумієте: це не та класична "AstraZeneca" Оксфордська, про яку ми говоримо. І я бачу в офіційних джерелах, що начебто у нього нема GMP сертифіката», – заявила Лариса Мороз.

Також  головна інфекціоністка Вінниччини додає, що її колеги скептично ставляться до індійського препарату, а тому не палають бажанням щеплюватися ним.

Детальну інформацію про те, чому "CoviShield" є сумнівною експериментальною вакциною, "Останній Бастіон" публікував раніше.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51