Зе-вакцинація
Чим небезпечний препарат Covishield
Про це йдеться у проекті WATCHDOGS
Україна починає вакцинацію. Нарешті, дочекалися! Але в найкращих традиціях без маніпуляцій навіть в цьому болючому для всього світу питанні в нашій країні, на жаль, не обійшлося.
500 тисяч вакцин 23 лютого прибули в український аеропорт “Бориспіль”. Тоді ж і зареєстрували вакцину під назвою Oxford/AstraZeneca.
CoviShield – це індійський аналог вакцини AstraZeneca. Ця компанія минулого року уклала угоду з Індійським інститутом сироваток крові.
Вироблену за ліцензією “оксфордську вакцину” Індія першочергово використовує для імунізації власного населення. Окрім того, вакцину Covishield імпортують такі країни, як Бангладеш, Непал, Бутан, Мальдіви, Сейшели та М’янма. Ну й Україна.
Навіть у ВООЗ зазначили, що ця вакцина підійде для країн з низьким рівнем доходу. Тільки от цікаво, сам міністр Степанов і вся почесна українська богема буде нею щеплюватись?
Covishield, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більш схожий на коронавірус – однак він не може спричиняти хвороби. В індійському інституті, що виробляє Covishield переконують, препарат – високоефективний, наголошуючи на дослідженнях в Бразилії та Великої Британії.
Але група з питань захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявила, що затвердили її поспіхом, бо ж перехідне дослідження вакцини на індійцях до цього часу не завершене.
Щодо вакцини Covishield від Serum вони зазначили, що дані про учасників індійського випробування вакцини не були надані у повному обсязі, і це очевидно.
“Моніторингове дослідження для оцінки вакцини-кандидата в Індії не може досягнути своєї мети, якщо дані не надаються на розгляд регуляторним органам. Хоча результати попередніх досліджень Оксфордського університету та AstraZeneca за межами Індії й були використані, нам невідомо, які саме дані враховано, і в якому обсязі”, – йдеться у заяві.
Тобто, дослідження ще не завершені, але Covishield вже в Україні. Та навіть це ще не головне. Індійську вакцину закупили через зареєстрований в Україні ТОВ “Grace of God”, що буквально перекладається як “Божа благодать”.
Фірма зареєстрована 3 місяці тому й окрім гуртової торгівлі фармацевтичними товарами в переліку своєї діяльності має торгівлю м’ясом, молоком, ракоподібними, тютюном…ще в переліку парфуми, меблі, ювелірні вироби. Та все що завгодно. Такі собі спеціалісти широкого профілю.Але навіть не це найцікавіше в цій новоствореній фірмочці.
Директор і бенефіціар ТОВ – ймовірно, індус Кумар Пранаав, який в той же день за тією ж адресою і з такими ж кведами створив ще один ТОВ “АЕОН БІОТЕХ”. І ось тут вже трохи більше інформації. Співзасновником фірми вказаний ще один чоловік – ВІРДИ БІКРАМ ДЖІТ СІНГХ з місцем реєстрації у Кривому Розі. Збіг це чи ні, але чоловік з таким самим прізвищем та ім’ям був заступником голови комбінату “Арселлор Міттал. Кривий Ріг”, а у 2018-му році став членом наглядової ради “Арселлор Міттал. Берислав”.
Арселлор Міттал – це та компанія, яка відвантажила 50 мільйонів тонн шлаків на “Велике будівництво” Зеленського. А ідею будувати дороги з цих таки шлаків узаконив не хто інший, а тесть нашого гаранта – Володимир Кияшко. Тоді, щоб схема запрацювала, а Криворізький Арселор мітал не платив за утилізацію власних відходів навіть ціле державне підприємство створили й фіктивну компанію “Промбкдресурс”, пов’язану з нардепом Кіселем (це той який купив будинок Зеленського в Іванковичах). Через цю фірму і платили державні гроші.
Але повернемось до самої вакцини. Згідно з дослідженнями, Ефективність її захисту проти Covid-19 становить 63%.
Якщо посилатись на ці дослідження, то Оксфордська вакцина AstraZeneca, розрекламована міністром Степановим, вочевидь виявилась такою собі індійською не зовсім копією Covishield. А от Робити нею щеплення чи ні – це особистий вибір кожного. На щастя, ця процедура у нас поки що добровільна. Але! Читайте дослідження, вивчайте першоджерела і лише тоді вирішуйте.