НАБУ спровокувало міжнародний скандал, займаючись шпигунством, – Захаров

УКРАЇНА
01.11.2019, 12:35
НАБУ спровокувало міжнародний скандал, займаючись шпигунством, – Захаров

Директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров з посиланням на джерела заявив, що детективи НАБУ проводили незаконне стеження в Європейському суді з прав людини, що може бути кваліфіковане як шпигунство та загрожує Україні масштабними негативними наслідками.

Про це Захаров повідомив на сайті Харківської правозахисної групи.

«Національне антикорупційне бюро України вже стежить невідомо за ким у Страсбурзі! Детектив НАБУ Сергій Рокунь разом із колегою, ім’я якого ще треба уточнити, летіли з Києва у Франкфурт в одному літаку разом із директором НАБУ Артемом Ситником та його першим заступником Гізо Углавою. А потім пан Рокунь не міг втриматися, щоб не засвідчити своє перебування у Страсбурзі через вміщення в Інстаграмі свого фото на фоні шпилю знаменитого Страсбурзького собору», – написав Захаров.

Захаров зауважив, що дії НАБУ є безпрецедентними.

«Такого собі не дозволяв ніхто і ніколи. Європейський суд з прав людини знаходиться під міжнародним імунітетом. Для проведення таких слідчих дій недостатньо рішення суду (і який український суддя наважиться на такий дозвіл?!). Проведення слідчих дій поза межами України, ще й відносно поважної міжнародної судової установи є недопустимим. Тобто ці дії беззаперечно є незаконними та злочинними», – повідомив він. 

«Хто і навіщо руками НАБУ знову втягує Україну в міжнародний скандал, який ганьбить Українську державу?», – задає питання Захаров.

вибір редакції