НАБУ відкрило дві справи проти голови Дніпропетровської обласної прокуратури

КРИМІНАЛ
31 січня, 11:25
НАБУ відкрило дві справи проти голови Дніпропетровської обласної прокуратури

Кримінальні провадження відкрито за заявою депутата облради Андрія Денисенка.

Як повідомляє портал "Антикор", Національне антикорупційне бюро України відкрило два кримінальні провадження проти голови Дніпропетровської області прокуратури Сергія Біжко.

Про це йдеться у витязі з Єдиного державного реєстру досудових рішень, копію якого опублікував Денисенко в Facebook.

Перше провадження відкрили за звинуваченнями в перевищенні службових повноважень. За версією Денисенко, Бижко призначив одного з прокурорів в обхід конкурсу.

Витяг з ЄРДР
Витяг з ЄРДР

Друге за статтею "службова підробка", коли прокурор області нібито вніс себе заднім числом в групу по справі Денисенка.

Ухвала Октябрського районного суду м. Полтави
Ухвала Октябрського районного суду м. Полтави
Ухвала Октябрського районного суду м. Полтави
Ухвала Октябрського районного суду м. Полтави

Все вищеописане, за словами депутата облради, Бижко зробив в рамках справи про звинувачення Андрія Денисенка у нападі на поліцейського в ході протестів до приїзду президента України Володимира Зеленського.

Сам депутат вважає справу замовною і політичним переслідуванням вже екс-голови облради Святослава Олійника, який обирався до обласної ради.

"Обидва злочини здійснені паном Біжко в ході кримінального провадження, сфабрикованого проти мене як політика і громадського діяча на замовлення його однокурсника і вже екс-голови облради Олійника. Переконаний, що незабаром приставку екс ми зможемо поставити і перед прізвищем Біжко", - заявив Денисенко.

4 вересня координатор Руху опору капітуляції на Січеславщині, Андрій Денисенко розповів про незаконне переслідування активістів владою. Про це він говорив під час прес-конференції в інформаційному центрі "Наше місто", передає Дніпроград.

За словами Денисенка, нинішня українська влада переповнена представниками ворожої агентури. Зокрема, він згадав проросійського політика Андрія Портнова, який ставить завдання Офісу Генпрокурора на винищення патріотичних громадських діячів:

"Він концептуально ставить задачі, які потім біжить виконувати офіс Генерального Прокурора, по розправі з тим чи іншим українським патріотичним діячем: В'ятровичем, Денисенком, Стерненком. Це конкретні факти, ми це бачимо щодня. Перед тим, як мені була так звано "вручена" підозра, я про це дізнався з телеграм-канала Портнова. Той же самий Портнов - російський агент Казбек, який знаходиться на контакті з екс-керівником адміністрації Путіна Сурковим. Це ознака того, що правоохоронні органи тут, в нашій області, виконують замовлення в інтересах спецслужб Російської Федерації, в інтересах російської державної машини, яка здійснює гібридну агресію проти України".

Також координатор РОК повідомив, що до репресій над активістами також причетний голова облради Святослав Олійник.

"Олійник, на замовлення Офісу Президента України з одного боку, з іншого боку на замовлення свого старшого партнера Коломойського, здійснює зачистку політичного простору нашої області від Руху опору капітуляції, його структур. Які чинять цьому опір, які підіймають громадськість, проводять масові акції, говорять вголос про те, що Дніпро буде чинити опір, Дніпро не здасться. Про те, що Дніпро був і є серцем України і серцем опору російській агресії", - наголосив політик.

Не оминув Денисенко й інцидент із побитям активістів співробітниками, що охороняли візит президента, що стався під час приїзду Зеленського 26 серпня у Дніпро:

"Цей ганебний випадок з побиттям дівчат звичайно облетів всі мас-медіа. Це ганебна пляма на охороні Зеленського, на самому Зеленському, який міг би припинити це дійство просто одним своїм словом. Він, тим не менше, подивився, розвернувся і пішов. Ніщо в ньому не прокинулось: ні чоловік, покликання якого захищати жінок, ні президент - гарант Конституції, прав і свобод громадян, який мав би зупинити абсолютно очевидне і свавільне порушення цих прав".

Читайте також:
Замовник був народним депутатом України кількох скликань та очолював Міністерство транспорту та зв’язку.
25 лютого, 14:38
Відомство вирішило “потрусити зажирілих лісників”.
02 лютого, 14:45
Перевіряється можлива причетність до розкрадання й інших службових осіб Інституту.
22 січня, 14:38
ТУ ДБР у місті Полтаві засекретило справу про підпал автівки головного редактора "Останнього Бастіону" Геннадія Сікалова
18 січня, 14:27