Нацагентство з якості вищої освіти підтвердило, що Сергій Шкарлет плагіатор

ПОЛІТИКА
28.12.2023, 14:36
Нацагентство з якості вищої освіти підтвердило, що Сергій Шкарлет плагіатор

У 2020 році комітет НАЗЯВО вже виявляв плагіат у чотирьох публікаціях Сергія Шкарлета.

Комітет етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) підтвердив наявність плагіату у дисертації колишнього міністра освіти Сергія Шкарлета.

Про це йдеться у рішенні установи.

Голова НАЗЯВО Андрій Бутенко зазначив в коментарі Українській правді, що поки цей документ ще не має юридичної сили.

«Це рішення не юридичне, а технологічно-процедурне. Саме це дозволяє винести Національному агентству пакет документів про розгляд фактів плагіату. 

НАЗЯВО вивчить матеріали, які надає Комітет, і прийме своє рішення. Якщо на розгляді підтвердиться наявність плагіату, Нацагентство звернеться до Міністерства освіти про позбавлення Сергія Шкарлета наукового ступеня» — зазначив він.

Скарга на плагіат у дисертації Шкарлета «Формування економічної безпеки підприємств засобами активізації їх інноваційного розвитку» на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук надійшла у травні 2023 року від професора Сумського державного університету Олега Смірнова. 

У заяві він стверджував, що академічний плагіат присутній на 87 сторінках наукової роботи Шкарлета - 24% від всього обсягу. Найбільше ексміністр «списав» у російської вченої Г. Сілкіної.

Під час аналізу роботи фахівці Комітету етики знайшли 6 джерел, з якими є великі текстові збіги без посилань та перефразувань.

«Дисертація також містить копіювання нетекстової інформації (зокрема, формул, таблиць, рисунків і схем, авторами яких є інші особи) з інших джерел без належних посилань на них і представленням цих даних як власних; неправомірні текстові запозичення з перекладом (дослівний переклад або переклад із перефразуванням російськомовних джерел без належних посилань), а також дублювання раніше наведених запозичених фрагментів» — йдеться у рішенні Комітету. 

Аналіз дисертації тривав понад пів року.

У 2020 році комітет НАЗЯВО вже виявляв плагіат у чотирьох публікаціях Сергія Шкарлета. Однак тоді ексміністр подав на установу до суду, який постановив, що плагіат у його роботах шукали незаконно.

«Рішення суду не набрало законної сили, бо Нацагентство подало апеляцію. На період її розгляду попереднє рішення втрачає свою юридичну силу. Тому зараз ми діємо в рамках закону» — наголосив голова НАЗЯВО.

У березні 2023 року стало відомо, що Шкарлет йде у відставку. А вже у травні він став першим проректором Чернігівської політехніки. 

Читайте також:
Полтава
Члени НАЗЯВО одноголосно проголосували за те, що визнають факт плагіату у роботі Володимира Онищенка.
04 квітня, 09:32
Позиція
Комітет НАЗЯВО підтвердив плагіат в дисертації ректора Полтавської політехніки Онищенка
25 березня, 20:35
Політика
Бездіяльність агенства оскаржують в суді
24.08.2023, 12:49
Політика
Умілі користувачі фотошопу замість обличчя 5-го президента до піджака прилаштували депутата Сумської обласної ради Віктора Лисенка.
19.08.2020, 12:16
Політика
Комітет з питань етики рекомендує Нацагентству ухвалити рішення стосовно плагіату в так званій «дисертації» Портнова.
12.05.2020, 17:35