Націоналісти небезпечніші за ісламістів, — звіт Поліції безпеки Фінляндії

СВІТ
25 березня, 08:09
Націоналісти небезпечніші за ісламістів, — звіт Поліції безпеки Фінляндії
Фото: YLE

Спецслужби Фінляндської Республіки вкотре взялися шукати екстремістів і терористів там, де їх немає, ігноруючи реальні загрози.

У щорічному звіті Поліції безпеки (фін. Suojeluspoliisi), оприлюдненого на сайті відомства, наголошується, що праві сили становлять виключну загрозу для державної стабільності північноєвропейської країни.

Керівник спецслужби Антті Пелттарі певен, що наявна у його підлеглих інформація свідчить про ймовірну підготовку теракту на території Фінляндії саме націоналістами, а не ісламістами.

«Небезпека тероризму, пов'язаного з правим екстремізмом, за останній рік істотно зросла. У Фінляндії є окремі особи та невеликі угруповання ультраправого спрямування, котрі здатні свідомо піти на здійснення терористичного акту і мають мотив для цього. Також надійшли сигнали про те, що ведуться конкретні заходи підготовки до цього. Загроза тероризму як і раніше знаходиться на рівні 2 за 4-бальною шкалою, тобто вважається підвищеною», — йдеться у звіті Поліції безпеки.

Прикметно, що ще кілька років тому риторика спецслужб Фінляндії була зовсім протилежною: потенційну небезпеку для держави раніше становили ісламісти та ліворадикальні угруповання.

Але подібні заяви викликали неабиякий резонанс у суспільстві та осудливі публікації місцевої преси, тому Поліція безпеки мусила швидко переорієнтуватися.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що ЗМІ Фінляндії забрехалися: днями вони видали 2 суперечливих опитування про цілком полярні політичні вподобання своїх співгромадян.

Читайте також:
Частотний діапазон військових нелегально використовував місцевий інтернет-провайдер.
19 квітня, 16:34
Підозрювані – Олександр Федота та Юрій Зянкович – затримані у Москві.
18 квітня, 17:45
Бойовики влаштувався до МВС за підробленими документами.
08 квітня, 20:24
Псевдодепутати, діяльність яких координували спецслужби РФ, співпрацювали із Шарієм.
07 квітня, 16:56
Українські спецслужби не гірші за російські, але суттєво поступаються німецьким і американським.
29 березня, 09:12
Путінським агентам впливу вдалося змусити судову систему Швейцарської Конфедерації закрити провадження по справі Сергія Магнітського.
13 березня, 11:37