Найбільший НПЗ у світі купуватиме російську нафту за рублі – Reuters

ВІЙНА
29 травня, 10:10
Найбільший НПЗ у світі купуватиме російську нафту за рублі – Reuters

Довгостроковий контракт із московією допоможе індійській компанії Reliance забезпечити постачання дешевої російської нафти

Індійська компанія Reliance Industries, оператор найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, уклала однорічну угоду з російською компанією «Роснєфть» про закупівлю 3 млн барелів нафти на місяць.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на чотири джерела.

Зазначається, що розраховуватися за російську нафту індійська компанія погодилася у рублях. Водночас угода з «Роснєфть» передбачає знижки на російську нафту для Reliance.

Довгостроковий контракт із росією допоможе Reliance забезпечити безперебійне постачання дешевої російської нафти, тоді як пропозиція сировини на світовому ринку обмежена через скорочення видобутку країнами ОПЕК+. Деталі угоди не розкриваються, але відомо, що «економічна ефективність продажів компанії зумовлена, зокрема, податковим законодавством російської федерації».

Reliance не відповіла на запит агентства про коментарі.

Джерела Reuters кажуть, що за умовами угоди, яка набрала чинності з 1 квітня, Reliance закуповує дві партії нафти Urals обсягом по 1 млн барелів, а також один-два вантажі сорту ESPO Blend обсягом близько 700 тис. барелів. Крім того, компанія має опціон на придбання до чотирьох партій Urals додатково.

Reliance погодилася зробити оплату за нафту в російських рублях через індійський банк HDFC та російський Газпромбанк, повідомили джерела. 

Читайте також:
Війна
У 2022 році компанія PepsiCo Inc. заявила, що припинила виробництво. Компанія Coca-Cola була однією з перших, які пообіцяли піти з росії
18 червня, 10:05
Економіка
Американські підприємці планують знову наживатися на громадянах РФ. Забруднені в українську кров гроші ворога не пахнуть.
05 червня, 19:25
Війна
Західні компанії відмовляються від планів піти з росії
28 травня, 15:55
Війна
Ідейні поборники «русскаґо міра» з окупованої частини Донецької області продовжують заробляти валюту. Вони працюють на міжнародні компанії.
20 травня, 19:27
Війна
Західні компанії допомагають Кремлю виготовляти зброю. Потім окупаційно-терористичний контингент РФ використовує її для вбивства українців.
19 травня, 16:31
Економіка
Банк отримає прибуток від підрозділів у росії та Білорусі в розмірі майже 1,2 млрд євро цього року
13 травня, 15:37