Найдивовижніше – поруч: у Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному відбувся День відкритих дверей
Музей – скарбівня національних надбань, оаза духовності під час туристичних подорожей. Проте для краян він досить часто залишається майже невідомим чи знаним із розповідей інших.
14 жовтня 2015 року, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва та захисника України, Національний музей-заповідник українського гончарства провів для жителів Опішного День відкритих дверей. Музей-заповідник запросив місцевих мешканців, аби показати, чим нині славиться українська Гончарна столиця у світах. Цього дня опішненці мали змогу безкоштовно оглянути експозиції Музею-Заповідника та його структурних підрозділів – Музею мистецької родини Кричевських, Центру розвитку духовної культури, Меморіального музею-садиби опішненської гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів та Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа.
Приємно, що на запрошення відгукнулися численні односельці. Родинами й дружнім гуртом, уперше й укотре – небайдужі відвідувачі з неприхованою цікавістю роздивлялися експонати. Радісно спостерігати, як старші в колі дітей та внуків жваво діляться спогадами про Музей давно минулих часів, зустрічають знайомих і разом щиро дивуються тому, як швидко йде час й осучаснюється творчість мистців кераміки. Подружжя привільно гуляють подвір’ям зі своєю малечею. Поряд – молодь, помітивши, як двоє подружок уже впевнено роблять селфі на фоні скульптур, і собі вирішує, де краще сфотографуватися. Жваво, гамірно, радісно серед знайомих облич!..
Звичайно, сучасний ритм життя не завжди залишає можливість змінити власні плани. Тож на численні прохання односельців 17 жовтня 2015 року Музей-заповідник знову гостинно прочинив свої двері для тих, хто не встиг завітати на гостину напередодні.
Безперечно, ці дні стали яскравою барвою на палітрі осіннього щодення як для відвідувачів, так і для Музею. Кільканадцять екскурсійних груп із Дніпропетровщини, Сумщини, Харківщини, Черкащини, Полтавщини, Маріуполя, що вже стало традиційним для вихідних у Опішному, цього дня густо «помережані» обличчями рідних, друзів, знайомих, викликають неабиякі враження! «Вам надзвичайно пощастило жити серед такої краси!» – зворушено озивається харків’янка. Та й самі опішненці переконалися, що їм є чим пишатися і здивувати світ. Найдивовижніше – поруч!
Жанна Різниченко,
інформаційна служба Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному