Найнебезпечніша соціальна мережа

17.10.2021, 17:38
Найнебезпечніша соціальна мережа
Фото: google

Найбільш згубний вплив на психіку людини виявляє Instagram, що викликано об’єктивними причинами.

Як повідомляють авторитетні американські ЗМІ, зокрема The Guardian та Wall Street Journal, нещодавно відбувся резонансний вилив інформації з Facebook. На внутрішній презентації було оприлюднено статистику щодо згубного впливу соціальних мереж на психіку людини. Так от, у доповіді йшлось про те, що найбільшу небезпеку для людства становить саме Instagram.

Як виявилося, 32% дівчат-підлітків відчувають меншовартість та неповноцінність, переглядаючи дописи у цій соціальній мережі. У них виробляються невірні уявлення щодо власної привабливості, спотворюється розуміння стосунків з парубками, сексуальності та інших природних аспектів. Враховуючи, що понад 72% підлітків з розвинутих країн використовують Instagram, проблема досягає загрозливих масштабів.

Це явище має згубний вплив не тільки на психічне здоров’я людей, а й на їх фізичний стан.

Через психосоматику депресія руйнує тіло людини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія винна у більшості випадків інвалідності в усьому світові та в цілому впливає на загальну картину захворюваності. Отже, соціальна мережа, що більше за інших викликає негативні емоції та депресію, без перебільшення небезпечна для суспільства.

Результати дослідження, оприлюднені 10 грудня 2020 року університетом Арканзасу, стверджують, що використання соціальних мереж в 5 разів підвищують ризик виникнення депресії серед молоді. До такого висновку прийшли вчені, на підставі опитування 1000 респондентів віком від 18 до 30 років.

Як зазначає доцент медицини Університету Пітсбурга Хайме Сідані «Соціальні мережі часто гіперболізують позитивні образи. Це доволі складно для молоді, яка перебуває у кризових етапах життя, що пов’язані з розвитком особистості, та відчувають власну невідповідність завищеним ідеалам, під впливом яких постійно знаходяться».

Публікація жодним чином не спрямована на масову паніку та відмову від Instagram чи інших «благ» цивілізації. Просто пересторога для батьків, яким бажано звернути увагу на основний інформаційний простір, у якому перебувають їх діти та більше зусиль спрямувати на їх соціалізацію, самоусвідомлення та створення гармонійних відносин з оточенням.

Автор : Ігор Лядський
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Уродженці Суомі, які весною стали до лав Інтернаціонального легіону Територіальної оборони України, взяли участь у деокупації Харківщини.
14 вересня, 08:02
Світ
У YouTube повідомили, що сервіс не припинятиме роботу на росії
25 травня, 15:42
Світ
Згодом планується розширення нової політики на ряд інших кризових ситуацій.
21 травня, 17:55
Кримінал
Двоє працівників Вільногірського гірничо-металургійного комбінату закликали Пуйла захопити Україну та "знищити бандерівців".
24 квітня, 07:59
Війна
В Україні оголосили полювання на вірнопідданого путінського шакала Рамзана Кадирова, який приїхав убивати мирне населення.
14 березня, 14:29
Війна
Депутат Державної думи РФ із фракції "Справедлива Росія – За правду" Анатолій Вассерман назвав українську націю "вигаданою".
26 січня, 12:51