Найнебезпечніша соціальна мережа

17.10.2021, 17:38
Найнебезпечніша соціальна мережа
Фото: google

Найбільш згубний вплив на психіку людини виявляє Instagram, що викликано об’єктивними причинами.

Як повідомляють авторитетні американські ЗМІ, зокрема The Guardian та Wall Street Journal, нещодавно відбувся резонансний вилив інформації з Facebook. На внутрішній презентації було оприлюднено статистику щодо згубного впливу соціальних мереж на психіку людини. Так от, у доповіді йшлось про те, що найбільшу небезпеку для людства становить саме Instagram.

Як виявилося, 32% дівчат-підлітків відчувають меншовартість та неповноцінність, переглядаючи дописи у цій соціальній мережі. У них виробляються невірні уявлення щодо власної привабливості, спотворюється розуміння стосунків з парубками, сексуальності та інших природних аспектів. Враховуючи, що понад 72% підлітків з розвинутих країн використовують Instagram, проблема досягає загрозливих масштабів.

Це явище має згубний вплив не тільки на психічне здоров’я людей, а й на їх фізичний стан.

Через психосоматику депресія руйнує тіло людини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія винна у більшості випадків інвалідності в усьому світові та в цілому впливає на загальну картину захворюваності. Отже, соціальна мережа, що більше за інших викликає негативні емоції та депресію, без перебільшення небезпечна для суспільства.

Результати дослідження, оприлюднені 10 грудня 2020 року університетом Арканзасу, стверджують, що використання соціальних мереж в 5 разів підвищують ризик виникнення депресії серед молоді. До такого висновку прийшли вчені, на підставі опитування 1000 респондентів віком від 18 до 30 років.

Як зазначає доцент медицини Університету Пітсбурга Хайме Сідані «Соціальні мережі часто гіперболізують позитивні образи. Це доволі складно для молоді, яка перебуває у кризових етапах життя, що пов’язані з розвитком особистості, та відчувають власну невідповідність завищеним ідеалам, під впливом яких постійно знаходяться».

Публікація жодним чином не спрямована на масову паніку та відмову від Instagram чи інших «благ» цивілізації. Просто пересторога для батьків, яким бажано звернути увагу на основний інформаційний простір, у якому перебувають їх діти та більше зусиль спрямувати на їх соціалізацію, самоусвідомлення та створення гармонійних відносин з оточенням.

Автор : Ігор Лядський
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Засновник соцмережі X залишив повідомлення для рекламодавців, яких не влаштовує його антиізраїльська позиція.
30.11.2023, 15:00
Світ
Для підтвердження особи потрібно надати паспорт державного зразка, а також доведеться зробити селфі-знімок із паспортом у руках.
19.08.2023, 14:35
Світ
Домен x.com раніше перенаправляв відвідувачів на сайти з порно та азартними іграми.
27.07.2023, 10:39
Світ
Цукерберг не хоче платити видавцям. Доступ до новин буде припинено у Канаді після набрання чинності законом "Про онлайн-новини".
23.06.2023, 10:05
Світ
Європейські депутати стурбовані хаотичними та суперечливими діями Маска
20.12.2022, 13:29
Війна
Уродженці Суомі, які весною стали до лав Інтернаціонального легіону Територіальної оборони України, взяли участь у деокупації Харківщини.
14.09.2022, 08:02