Ґаджети уповільнюють розвиток мовлення у дитини, – фінські науковці

25 вересня, 14:34
Ґаджети уповільнюють розвиток мовлення у дитини, – фінські науковці
Фото: Tiede

Тривале перебування малечі перед екраном смартфону чи планшету спричиняє нестачу словникового запасу.

До такого висновку дійшли науковці з Університету Тампере, оприлюднивши своє ґрунтовне дослідження на шпальтах видання "Yle".

Вченим вдалося вивчити поведінку та розвиток дітей віком від 1,5 до 2,5 років із-поміж 1667 родин Фінляндії впродовж 2013-2015 років.

«Ми переконливо стверджуємо, що, чим довше малюк із батьками проводить часу перед екраном, тим повільніше розвивався його словниковий запас, а функція мовлення примітивізується. У такому випадку півторарічний малюк знає від 5 до 20 слів, але середній показник дорівнює 15-35. Тобто, словниковий запас може розвиватися повільніше, ніж раніше. На загал розвиток дитини залежить від того, наскільки багато з нею займаються батьки, що і як вони роблять разом», – висновують науковці з Університету Тампере.

У  дослідженні також наголошується на тому, що використання батьками електронних пристроїв звужує зміст розмови та спільного проведення часу, який краще скерувати на читання книг.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі пандемії українцям не вистачає живого спілкування через карантинні обмеження.

вибір редакції
Читайте також:
Новий мотоцикл Supermarine отримав футуристичний зовнішній вигляд транспортного засобу майбутнього.
14 жовтня, 11:05
У Сінгапурі стартував експеримент з використання роботів для охорони громадського порядку.
06 вересня, 18:24
Реєстрація шлюбу досі має відбуватися офлайн – на сайті можна лише подати необхідні документи або сплатити адміністративний збір.
05 вересня, 18:10
Boston Dynamics показав акробатичні трюки "Атласів"
19 серпня, 08:33
Це дозволить підготуватися астронавтам та протистояти фізичним і психічним проблемам, які виникнуть під час справжнього польоту
08 серпня, 15:50
Фахівці Dynamics Robotics Laboratory організували 5-кілометровий марафон робота Cassie.
01 серпня, 19:30