Ґаджети уповільнюють розвиток мовлення у дитини, – фінські науковці

25.09.2021, 14:34
Ґаджети уповільнюють розвиток мовлення у дитини, – фінські науковці
Фото: Tiede

Тривале перебування малечі перед екраном смартфону чи планшету спричиняє нестачу словникового запасу.

До такого висновку дійшли науковці з Університету Тампере, оприлюднивши своє ґрунтовне дослідження на шпальтах видання "Yle".

Вченим вдалося вивчити поведінку та розвиток дітей віком від 1,5 до 2,5 років із-поміж 1667 родин Фінляндії впродовж 2013-2015 років.

«Ми переконливо стверджуємо, що, чим довше малюк із батьками проводить часу перед екраном, тим повільніше розвивався його словниковий запас, а функція мовлення примітивізується. У такому випадку півторарічний малюк знає від 5 до 20 слів, але середній показник дорівнює 15-35. Тобто, словниковий запас може розвиватися повільніше, ніж раніше. На загал розвиток дитини залежить від того, наскільки багато з нею займаються батьки, що і як вони роблять разом», – висновують науковці з Університету Тампере.

У  дослідженні також наголошується на тому, що використання батьками електронних пристроїв звужує зміст розмови та спільного проведення часу, який краще скерувати на читання книг.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі пандемії українцям не вистачає живого спілкування через карантинні обмеження.

Читайте також:
Світ
Він зможе відстежувати Stealth літаки 5-6 покоління
вчора, 13:35
Світ
З її допомогою можна ділитися відчуттями від дотику рукою.
03 лютого, 16:15
Світ
Екраноплани обіцяють значні переваги у порівнянні із традиційними літаками, але досі вони залишаються екзотикою
03 лютого, 10:55
Опінії
Театр бойових дій швидко змінюється та еволюціонує
02 лютого, 15:55
Світ
"Ми повністю підтримуємо Україну в захисті свого суверенітету", - сказав Халук Байрактар.
31 січня, 15:45
Світ
Безпілотний "розумний робот" турецького виробництва із 12,7-міліметровим кулеметом успішно пройшов перші вогневі випробування.
30 січня, 18:10