Найвище керівництво СБУ було агентами рф, - Юрій Бутусов

ПОЛІТИКА
04.12.2022, 10:44
Найвище керівництво СБУ було агентами рф, - Юрій Бутусов

Зеленський має дати свідчення, чому він їх призначив

Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов в інтерв'ю Радіо НВ констатував, що після початку війни виявилося, що найвище керівництво СБУ — російські агенти, а президент Володимир Зеленський має пояснити, чому він їх призначив.

«Нам потрібно, щоб влада почала чесно нести відповідальність за те, чому були призначені на найвищі посади в українські спецслужби, у розвідку російські агенти. Частина з них вже заарештована і обвинувачується у державній зраді», — заявив Бутусов в інтерв'ю Радіо НВ.

Він наголосив, що розслідування необхідне, «щоб ми визначили, чи єдині ці російські агенти, які перебували при владі, чи, можливо, є й інші», і це розслідування має бути під парламентським контролем.

«Воно має починатися з того, що влада визнає свої помилки, що, наприклад, три начальники управління СБУ у ключових областях перебувають під слідством, двоє у СІЗО за обвинуваченням у державній зраді, в одного помічник у СІЗО за обвинуваченням у державній зраді, а сам він – фігурант справи. Перший заступник голови СБУ виявився теж російським агентом і втік перед війною з країни з грошима», — заявив журналіст, підтвердивши, що йдеться про затриманого в Сербії колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Бутусов зазначив, що в Україні чотири вищі керівники СБУ і п'ятий — голова СБУ Іван Баканов — усунуті з посад через те, що їхні дії завдали тяжких втрат нашій обороноздатності.

«Двом із них уже пред'явлено підозри у державній зраді. І можуть бути пред'явлені теоретично всім, тому що всі вони діяли спільно, тобто ціла організована злочинна група. Це не мій здогад, це не те, що я рік тому на прес-конференції заявляв президенту при всіх, це вже матеріали роботи ДБР», - сказав журналіст.

За його словами, у будь-якій демократичній країні така ситуація викликала б кричущий скандал.

«Всі б про це говорили постійно. Все вище керівництво СБУ виявилося російською агентурою. … Все це має бути просто знищено, має бути кримінальна справа щодо всіх фігурантів», — висловив переконання Бутусов.

Також він звернув увагу на те, що президент Володимир Зеленський досі ухиляється від відповідей, хоча "першим повинен давати свідчення у прокуратурі, пояснити: чому він призначав російських агентів своїми указами?".

«Наприклад, Зеленський призначив у 2020 році начальником СБУ Криму генерала [Олега] Кулініча, який насправді працював та служив в ФСБ РФ. Про це було відомо. Це пряме порушення закону про люстрацію, зроблене свідомо президентом. Він має це пояснити. Можливо, він має ще невдалі призначення, які продовжують працювати на країну-агресора», — нагадав журналіст.

17 липня Володимир Зеленський усунув від виконання обов'язків керівника СБУ Івана Баканова. В указі говорилося, що його усунули від виконання обов'язків відповідно до ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ — тобто за «невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки, або створило загрозу наступу таких наслідків».

19 липня Верховна Рада звільнила Баканова з посади голови СБУ.

Цьому передувало затримання співробітниками ДБР колишнього начальника УСБУ у Криму Олега Кулініча. За даними слідства, Кулініч передавав росіянам інформацію, яка становить державну таємницю.

Кулініч обіймав посаду голови управління СБУ у Криму від жовтня 2020 року до березня 2022-го.

«Ця особа була звільнена мною з посади ще на початку повномасштабного вторгнення, і, як бачимо, це рішення було абсолютно виправданим, – заявляв Зеленський у телезверненні. — Зібрано достатньо доказів для повідомлення цій особі про підозру у державній зраді. Усі його злочинні дії задокументовані».

Як повідомляли Схеми, Андрій Наумов почав працювати в СБУ після того, як у 2019 році її очолив Іван Баканов, і керував напрямом внутрішньої безпеки спецслужби. Він обіймав посаду до липня 2021 року.

За інформацією журналістів, Наумов у супроводі кількох людей виїхав з України 23 лютого, а у березні за кількома його адресами пройшли обшуки у справі про держзраду.

31 березня президент Володимир Зеленський позбавив Наумова звання бригадного генерала.

За даними Схем, Наумов міг передавати російським спецслужбам секретні дані про системи безпеки зони відчуження ЧАЕС.


Своєю чергою "Останній Бастіон" вкотре наголошує на тому, що в Україні відбулася катастрофа - повномасштабне вторгнення окупаційних військ московії на тлі роззброєної скороченої армії та кинутих під ноги ординському окупанту доріг (збудованих за програмою "Велике крадівництво").

Катастрофа відбулася зі зданим півднем та, фактично, отриманою кремлівським бункерним щуром владіміром путіним сухопутною дорогою в Крим. 

Катастрофа відбулася із величезними втратами армії та мирного населення, знищеною економікою та інфраструктурою, із зимою, коли неокуповані частини країни залишаться без тепла.

Катастрофа відбулась із біженством жінок з дітьми з країни - більше половини з них втрачені для України назавжди.

За минулі три роки президентства Володимира Зеленського відбувся повзучий антиконституційний переворот, в країні під дупу заколотників покладена Конституція і нею управляє агент ворожого ГРУ.

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців.

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу.

Читайте також:
Війна
Білоруський напрямок досі становить загрозу для України. Тамтешній диктаторський режим може піти на провокацію, виконуючи забаганки Кремля.
вчора, 17:22
Політика
За кордоном мають отримувати правдиву інформацію про Україну
вчора, 13:20
Політика
Навіщо проросійський Єрмак поставив на чолі УГВ членів свого угрупування?
29 вересня, 15:21
Політика
Геннадій Буткевич продовжує цікавитися урановмісними родовищами. І не покидатиме спроб отримати доступ до них.
27 вересня, 07:20
Політика
Платежі в «ДІЇ» проходять через компанію, яка має ознаки фіктивності
26 вересня, 08:44
Війна
Ми втратили величезну кількість часу. Втратили його насамперед через брехню. Наступ міг би бути багато ефективнішим і результативнішим.
25 вересня, 10:32