НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича

16.04.2021, 14:33
НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича

НАК “Надра України” передають у власність олігарху Злочевському.

НАК “Надра України”, створену за сприяння члена Координаційної ради підприємців при Президентові України Леонідові Кучмі Злочевського, передають у власність олігарху Злочевському.

Рішенням виконавчого комітету Полтавської міської Ради депутатів трудящих № 927 від 18.11.1959 тресту «Полтаванафтогазрозвідкака» відведено земельну ділянку площею 0.70 га. для будівництва будинку лабораторії по вул. Решетилівській No 1-5 (теперішня назва вулиця Бірюзова Маршала).

Згідно Указу Президента України від 14.06.2000 № 802/2000 «Про заходи щодо підвищення ефективності управління підприємствами в галузі геології і розвідки надр» постановою Кабінету Міністрів України здійснено в установленому порядку заходи щодо створення у місячний строк Національної акціонерної компанії “Надра України”, зокрема, затвердити Статут Компанії, забезпечити формування статутного фонду Компанії, з цією метою затвердити перелік державного майна, яке передається в користування Компанією для забезпечення її діяльності. На виконання цього указу було прийнято постанову Кабінету міністрів України № 1128 від 14.07.2000 «Про утворення Національної акціонерної компанії «Надра України».

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_1

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від I7.08.2000 № 1273 «Питання Національної акціонерної компанії «Надра України» майно Державного геологічного підприємства «Полтаванафтогазгеологія» передано де до статутного (складеного) капіталу НАК «Надра України» з наступним перетворюванням останнього в дочірнє підприємство - ДП НАК «Надра України» «Полтаванафтогазгеологія» згідно з додатком № 3 до постанови.

Спільним Наказом Міністерства екології та природних ресурсів та НАК «Надра України» від 08.05.2001 № 177 затверджено висновок експерта про вартість оцінюваного майна Державного геологічного підприємства «Полтаванафтогазгеологія» та акти передавання-приймання майна 1, 2 до статутного фонду НАК «Надра України».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України під 17.08.2000 № 1273 «Питання Національної акціонерної компанії «Надра України» майно Українського державною проектного Інституту «Укрдіпрогеолбуд» передано до статутного складеною) капіталу ПАК «Надра України» з наступним перетворюванням останнього в дочірнє підприємство - ДП ПАК «Надра України» «Проектний Інститут «Укргеолбудпроект» згідно з додатком № 3 до постанови.

Спільним Наказом Міністерства екології та природних ресурсів та НАК «Надра України» від 27.04 2001 № 160/6 затверджено висновок експерта про вартість оцінюваного мийна Українського державного проектного інституту «Укрдіпрогеолбуд» та акти передавання-приймання майна 1, 2 до статутного фонду НАК «Надра України», в яких зазначається виробничий корпус, який знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева 54, як виробничий корпус (інвентарний номер 8/50) та блок обслуговуючих приміщень (інвентарний номер 9/733).

13.11.2005 Комунальним підприємством «Полтавське Бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор», На підставі актів державної комісії про прийняття в експлуатацію об’єктів завершеного будівництва від 25.12.1989 та від 21.11.1984, виданий технічний паспорт на нежитлове приміщення по вул. Жовтневій, 54 в м. Полтава.

05.02.2010 голова правління НАК «Надра України» Пономаренко О.В. звернувся до Приватного підприємства «Полтавське Бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» із заявою про реєстрації права приватної власності адміністративний корпус (літера А-5, площа 5235.2 кв.м.), що заходиться за адресою м. Полтава, вул. Жовтнева, 54.

29.03.2010 реєстратором Приватного підприємства «Полтавське Бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» Нейлою С.В. прийнято рішення про відмову в реєстрації права приватної власності на вищевказаний об’єкт нерухомого майНа за НАК «Надра України».

Згідно довідки Комунального підприємства «Полтавське Бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» № 8766 від 23.09.2016, реєстрація права власності на громадський будинок (виробничий корпус та блок обслуговування приміщень) за адресою: вулиця. Соборності, 54 (стара адреса: Жовтнева, 54) не проводилась.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 22.06.2010 по справі № 16/298-10/145 відмовлено у задоволенні позову НАК «Надра України» про визнання за НАК «Надра України» права власності на об'єкт нерухомого майна (нежитлову будівлю) - адміністративний корпус (літера А-5) площею за внутрішнім обміром 5235,2 м.кв., що заходиться за адресою Полтава, вул. Жовтнева, 54 та зобов’язання ПЛ «Полтавське бюро технічної інвентаризанії «Інвентаризатор» провести державну реєстрацію права власності Національної акціонерної компанії «Надра України» на об’єкт (нежитлову будівлю) - адміністративний корпус (літера А-5) площею за внутрішнім обміром 5235,2 м.кв., що заходиться їй адресою м. Полтава, вул. Жовтнева, 54.

Водночас 24.10.2016 приватним нотаріусом Назаренко К.В. зареєстровано право приватної власності на будівлю адміністративного корпусу загальною площею 5242,2 кв.м, що розташований за адресою: вул. Соборності. 54. м. Полтава за Публічним акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія “Надра України”.

Адміністративний корпус по вул. Соборності. 54. м. Полтава
Адміністративний корпус по вул. Соборності. 54. м. Полтава

08.02-2008 реєстратором Приватного підприємства «Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» Нейлою С.В. було прийнято рішення про відмову в реєстрації права приватної власності на адміністративний корпус ношею 1958.5 кв.м.. що знаходиться за адресою м. Полтава, вул. Бірюзова Маршала, 7 за НАК «Надра України».

Згідно довідки Комунального підприємства «Полтавське бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» № 6919 від 05.08.2016, реєстрація права власності на громадський будинок за адресою: вулиця Бірюзова Маршала, 7 не проводилась.

Проте, 24.10.2016 приватним нотаріусом Назаренко К.В зареєстровано право приватної власності на будівлю адміністративного корпусу загальною площею 1958.5 кв. м , що розташований за адресою: вул. Бірюзова Маршала, 7 м. Полтава, за Публічним акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Надра України».

І ніби нічого дивного та трагічного не сталося. Підприємство зареєструвало за собою загарбане у дочірніх підприємств  нерухоме майно, проте далі з цим майном відбуваються дивні речі, котрі нас дуже зацікавили і мали б зацікавити правоохоронні органи.

Ми вже повідомляли наших читачів про те, що ПАТ «Національна акціонерна компанія “Надра України” перебуває в плачевному стані.

До такого стану підприємство доводилося роками, чому сприяли як колишнє, так і нинішнє керівництво Держгеонадр. Довгих два десятиліття Ставицькі, Злочевські, Пінчуки, Ахметови, Кузьмичі доводили  підприємство ПрАТ «НАК Надра України» до банкрутства.

Саме на Полтавщині підприємство мало розвинену матеріально-технічну базу, оскільки Полтавщина є найбільшим регіоном України за запасами нафти та газу.

Проте, на сьогодні матеріальна база дочірнього  підприємства вкрадена «Голден Дерріком», а частково розпродана (не без участі олігарха Злочевського та його групи компаній «Burisma») і продовжує розпродуватися далі.

Далі розповімо детальніше про розпродаж майна підприємства у Полтаві.

Постановою Кабінету Міністрів України № 640 від 22.05.2019 «Питання публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Надра України» змінено тип публічного акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія «Надра України» з публічного на приватне та перейменовано його в приватне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Надра України».

Найцікавіше почало відбуватися у 2020 році, коли керівництво ПрАТ “НАК “Надра України” вирішило “позбутися зайвого” нерухомого майна.

27 квітня 2020 року між ПрАТ “НАК “Надра України” та ТОВ “КАМ” було укладено договір купівлі-продажу адміністративного корпусу загальною площею 1958,5 кв.м. що розташований за адресою: вул. Бірюзова Маршала, 7, м. Полтава.

Цього ж дня, приватним нотаріусом Зимою Н.Ф. зареєстровано право власності за ТОВ “КАМ”.

Все що можна сказати про ТОВ “КАМ” це те, що воно входить до групи “Бурізма Груп”. Це підтверджується даними з аналітичної системи YouControl.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_5

Але у власності ТОВ “КАМ” нерухомість перебували не надто довго.

28.07.2020 року ТОВ “КАМ” передало адміністративний корпус по: вул. Бірюзова Маршала, 7 ТОВ “ЛОКАРН”. Це підтверджується і даними з державних реєстрів.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_7

ТОВ “Локарн” непримітне підприємство створене у 2014 році, і на перший погляд воно не має сумнівної репутації. Але це лише на перший погляд. Одним із засновників підприємства є ТОВ “КАМ” інший засновник прихований на Кіпрі. Тобто нерухомість залишається в орбіті “Бурізма Груп”.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_9
НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_11

14.08.2020 року між ПрАТ “НАК “Надра України” та ТОВ “Газова компанія “Інвестсервіс” було укладено договір купівлі-продажу адміністративного корпусу за адресою вул. Соборності, 54 в місті Полтаві.

ТОВ “Газова компанія “Інвестсервіс” входить до групи “Групи родини Бєлашових”. Це підтверджується даними з аналітичної системи YouControl.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_13

Сергій Бєлашов (ключова постать в групі) є бізнесменом та основним бенефіціаром банку “Український капітал”. Його дружина Ліліана була депутатом Полтавської міської ради 7-го скликання від кишенькової партії Олександра Мамая “Совість України”.

У власності ТОВ “ГК “Інвестсервіс” нерухомість перебувала менше місяця ! Підприємство використали як прокладку, для подальшої перереєстрації нерухомості на “потрібних людей”.

04.09.2020 року приватний нотаріус Удовіченко Марина Юріївна здійснює перереєстрація майна і новим власником стає ТОВ “Інвестиційна компанія “Комфорт Капітал”. Перереєстрація нерухомості відбулася на підставі акту приймання-передачі нерухомого майна від 02.09.2020 року. Це підтверджується даними з державного реєстру.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_15

ТОВ “Інвестиційна компанія “Комфорт Капітал” була зареєстрована 19.08.2020 за кілька тижнів до отримання у власність нерухомості.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_17

Засновником ТОВ “ІК “Комфорт Капітал” є ТОВ “Полтавська бурова компанія”.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_19

Нікого не здивує той факт, що ТОВ “Полтавська бурова компанія” є підприємством, котре входить до орбіти “Бурізма Груп”.

НАК «Надра України» як джерело збагачення Тараса Кузьмича_21

Як ми можемо спостерігати, з другим об’єктом нерухомості ділки заморочилися та створили невеликий ланцюжок компаній, котрий в кінці виводить на справжнього вигодонабувача даних оборудок.

В усіх цих оборудках вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 5 ст.191 ККУ ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Окремі суб'єкти господарювання незаконно заволоділи державним майном і мають понести за це відповідальність. Враховуючи таємність НАКівських оборудок, маємо пересторогу, що  відчуження даного майна відбулося всупереч вимогам законодавства, що регулює дані процедури.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2020 року Національне антикорупційне бюро України вирішило розсекретити й опублікувати фрагменти перемовин учасників «справи найбільшого в історії антикорупційних органів хабаря».

За даними слідства, влітку 2020 року ексміністр екології з іншими особами намагалися підкупити за 5 млн доларів США керівників НАБУ та САП, аби ті закрили кримінальне провадження за підозрою у заволодінні та подальшій легалізації коштів, виділених Нацбанком як рефінансування приватному «Реал-Банку».

12 червня 2020 детективи НАБУ задокументували факт надання хабаря керівництву антикорупційних органів у 6 мільйонів доларів. Пізніше у САП уточнили, що йшлося про 5 мільйонів доларів, а ще 1 мільйон знайшли в автомобілі податківця, що був призначений йому як посередникові. Усього затримали трьох осіб. За повідомленнями антикорупційних органів, хабаря давали за закриття справи щодо власника компанії «Бурісма», ексчиновника Миколи Злочевського, який нині перебуває у розшуку.

13 червня 2020 керівники САП і НАБУ заявили, що до справи про пропозицію хабаря можуть бути причетні працівники Офісу генпрокурора. В ОГП заявили про проведення службового розслідування.

Кілька тижнів тому, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передали до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт стосовно осіб, які намагалися передати неправомірну вигоду у розмірі 5 мільйонів доларів США керівництву антикорупційних органів за закриття кримінального провадження за підозрою ексміністра екології.

Серед обвинувачених:

  • перший заступник начальника ГУ ДПС у м. Києві – ч.5 ст. 27 ч.4 ст. 369 КК України («пособництво у наданні службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення нею в інтересах третьої особи дії з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб»);
  • один із керівників групи компаній, афілійованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів часів президента Януковича — ч.5 ст.27, ч.4 ст. 369 КК України;
  • колишній керівник одного з департаментів ДФС України — ч.5 ст.27, ч.4 ст. 369 КК України».

Ми змушені констатувати, що  незважаючи на кропітку титанічну працю геологів на благо своєї країни, результатами її скористалися новоявлені олігархи, як то Аваков, Коломойський, Ахметов, Злочевський, Медведчук, Шуфрич, та інші. Узурповані ними  розвідані українськими  геологами родовища стали основою їх мільярдних статків. Викрадене у Полтавнафтогазгеології Пустовойтенком і ТОВ "Нафтогазтехнологія" Семиренківське родовище і ЦМК навколо нього уже понад двадцять років дозволяють ділкам від влади  отримувати десятки мільйонів доларів щомісячно. Така ж сама історія з Сахалінським НГКР, така ж історія з сотнями інших родовищ, які загарбані олігархами, та різного роду ділками.

НАК "Надра України", як головне геологічне підприємство країни його очільник Тарас Кузьмич розпродує за копійки  "на корню", знищуючи геологічну галузь, яка ледь оговталась після Ставицького.

Ціна фінансових "досягнень" олігархів у десятки мільярдів доларів - то і є ціна досягнень українських геологів, які, на превеликий жаль, держава, в особі злодійкуватих президентів та очільників силових структур, віддала на збагачення ворогам українського народу.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Політика
02 квітня 2024 року було проведено закупівлю на споруджування свердловини №179 Анастасівського родовища.
02 квітня, 15:10
Світ
Запаси «чорного золота» у водах Ґвінейської затоки оцінюються у 1,5-2 мільярда барелів. Основні вигодонабувачі — компанії «Eni» і «Petroci».
11 березня, 14:54
Опінії
Хто в цьому винен? Ймовірно, система, яку зруйнував в першу чергу Роман Опімах і ДГС.
30 січня, 09:47
Кримінал
Сума завданих бюджету збитків становить понад 157 мільярдів гривень.
23.09.2023, 08:23
Блоги
Це яскравий приклад нашої безголовості стосовно розвитку національної економіки.
09.08.2023, 11:06
Економіка
Видобувачі та продавці "чорного золота" пішли на радикальний крок. Але замість пазурів Москви варто розгледіти зморщені мацаки Пекіна.
03.04.2023, 18:13