Як державне підприємство своє майно за безцінь розпродує

10.08.2020, 09:15
Будинок Шпрехера у Львові
Будинок Шпрехера у Львові
Фото: Google

ДП «НАК Надра України» продає державну нерухомість за значно заниженими цінами, чим завдає багатомільярдних збитків державі

Раніше ми вже повідомляли про досить дивні події, що відбувалися навколо «Будинку Книги» у Львові, котрий де-юре належить ДП «Західукргеологія» ПрАТ «НАК «Надра України».

7 липня до Львова з терміновим візитом прибув Голова правління ПрАТ «НАК «Надра України» Тарас Кузьмич. На порядку денному візиту чиновника до Львова стояло одне питання: переконати колектив підприємства ДП «Західукргеологія», якому де-юре належить будівля, підтримати продаж будівлі «Будинку книги».

«Поклав око» на будівлю основний спонсор політичного проєкту «Свобода» Ігор Кривецький, відомий в певних колах як «Пупс».

«Будинок Книги» досі знаходиться на балансі ДП «Західукргеологія». Напевно суспільний резонанс зміг зупинити одіозних керівників злочинного угрупування ПрАТ «НАК «Надра України», а, можливо, промова перед трудовим колективом ДП «Західукргеологія» була непереконливою, бо, як говорять місцеві, Тарас Кузьмич дуже швидко тікав зі Львова.

І це зрозуміло, адже ДП «Західукргеологія» наразі перебуває в плачевному стані. Принаймні, саме таку картину хоче намалювати керівництво підприємства.

Фактично керівництво підприємства доводить ДП «Західукргеологія» до банкрутства, чому посильно сприяє Тарас Кузьмич. У підприємства шалені борги по заробітній платі й це не може не дратувати працівників. Крім того, ДП «Західукргеологія» мало податкову заборгованість, яка, зі слів Кузьмича, станом на 2019 рік складала понад 30 мільйонів гривень.

Проте, як не дивно, на сьогодні заборгованості немає. Маємо підозру, що це було зроблено з метою неповернення ДП «Західукргеологія» коштів, виручених від продажу їхнього майна.

Не рятує ситуацію і те, що майже весь будинок на Міцкевича, 8 здається в оренду під робочі офіси та бізнес, а це досить пристойний прибуток. Але НАК «Надра України» вважає це приміщення нерентабельним та всупереч рішенню суду вирішила продати саме його. Справа в тому, що в основі рішення лежить техніко-економічне обґрунтування, яке не відповідає дійсності. За неофіційною інформацією, оренда на Міцкевича, 8 приносить власнику 6 млн. гривень у рік, а витрати становлять всього 3,4 млн. гривень. Себто, чистий заробіток – 3,6 млн. гривень. Проте, керівник підприємства, подавши недостовірну інформацію, зазначив, що витрати становлять 12 млн. гривень в рік, що й стало основною причиною продажу.

Крім того, ЗМІ неодноразово повідомляли, що «Будинок книги» у Львові, котрий є пам’ятником культури і охоронюваною пам'яткою ЮНЕСКО, хочуть продати за 2 мільйони доларів США!

Будинк Шпрехера (Будинок книги)
Будинк Шпрехера (Будинок книги)
Фото:Google

І це враховуючи той факт, що за часів Едуарда Ставицького це приміщення хотіла придбати всесвітня мережа готелів за 40 мільйонів доларів!!! Проте Ставицький хотів за приміщення 50 мільйонів доларів.

Таким чином, ПрАТ «НАК «Надра України», кероване Тарасом Кузьмичем, доводить одне з найприбутковіших дочірніх підприємств до банкрутства та розпродує за безцінь майно підприємства «потрібним людям».

І це лише один із фактів. Раніше ми вже писали про те, як Тарас Кузьмич та голова Держгеонадр Роман Опімах «віджали» у ДП «Західукргеологія» Тинівське родовище, передавши його в довгострокову оренду ТОВ «Нафтогазрембуд-1», котре ще в 2014 році незаконно пробурило свердловину на чужому родовищі та розпочало видобуток (фактично – крадіжку!) газу

«Полтавнафтогазгеологія»

За наявною в нас інформацією НАК «Надра України» мала намір продати ще три об'єкти нерухомості компанії. Два з цих об’єктів розташовані в Полтавській області та фактично є об’єктами ДП «Полтавнафтогазгеологія».

Ми були вельми здивовані отриманою інформацією, адже початкова ціна продажу даних об'єктів нерухомості була значно заниженою :

- адміністративна будівля в м. Полтаві загальною площею 1958,5 кв.м. виставлялася на аукціон за ціною 4 999 270 грн.;

- адміністративні та виробничі будівлі в смт Нові Санжари загальною площею 7421,6 кв.м. виставлялися на аукціон за ціною 3 511 200 грн.;

- виробничі будівлі в м. Чернігів загальною площею 440,5 кв.м. виставлялися на аукціон з ціною 1 994 592 грн.

Далі ми виявили, що два об’єкти з даного списку було реалізовано. І тут теж виникає дуже багато питань, відповіді на які керівництво «НАК Надра України» має надавати компетентним органам. Ті органи безумовно мали б зацікавитися злочинною схемою, в якій фігурують посадові особи ПрАТ «НАК Надра України» і ДП «Полтавнафтогазгеологія». Крім того, ця злочинна схема не могла б працювати без сприяння Державної служби геології та надр України, в управлінні якої перебувають ці компанії.

Ще хочемо зазначити, що ДП «Полтавнафтогазгеологія» наразі перебуває у стані припинення, триває процедура банкрутства підприємства.

На сьогодні підприємство має мільйонні борги по заробітній платі перед працівниками та податковий борг понад 21 мільйон гривень.

До такого стану підприємство доводилося роками, чому сприяли як колишнє, так і нинішнє керівництво Держгеонадр. Роками Ставицькі, Злочевські, Пінчуки, Ахметови, Кузьмичі та Опімахи доводили найприбутковіше підприємство в структурі ПрАТ «НАК Надра України» до банкрутства.

Саме на Полтавщині підприємство мало розвинену матеріально-технічну базу, оскільки Полтавщина є найбільшим регіоном України за запасами нафти та газу.

Проте, на сьогодні матеріальна база підприємства частково розпродана (не без участі олігарха Злочевського та його групи компаній «Burisma») і продовжує розпродуватися далі.

Це все робиться за обставин, коли підприємство має десятки мільйонів боргів і перебуває в процедурі банкрутства! Але гроші, виручені від продажу майна підприємства, зникають у невідомому напрямку. Ми не бачимо погашення боргів із заробітної плати перед працівниками підприємства та державою, а майно підприємства реалізують за заниженими цінами «потрібним людям».

Розглянемо детальніше ситуацію з продажом зазначених об’єктів нерухомості.

Адміністративну будівлю в м. Полтаві за адресою вул. Маршала Бірюзова, 7 продали з аукціону Товариству з обмеженою відповідальністю «КАМ».

Як державне підприємство своє майно за безцінь розпродує_3

ТОВ «КАМ» було засновано у 2016 році, до червня 2020 року його власником була Кіпрська компанія Сіанон Лімітед, власником якої, у свою чергу, був Антрі Лампроу.

В червні-липні 2020 року компанія змінює власника та збільшує статутний капітал. Новою власницею компанії стає Олена Павлівна Єфімова.

Цікаво, що за даними аналітичної системи YouControl зазначена компанія входить до групи компаній «Бурізма груп», засновником та власником якої є Микола Злочевський.

Як державне підприємство своє майно за безцінь розпродує_5

І це нас здивувало ще більше!

Адже з листопада 2019 року Миколу Злочевського розшукують компетентні органи в рамках розслідування діяльності компанії Burisma.

Чому цей факт ніяким чином не насторожив державне підприємство, котре продало нерухомість за явно не ринковими цінами фірмі з орбіти групи компаній, проти якої ведеться кримінальне провадження?!

Крім того, 12 червня 2020 стало відомо, що САП і НАБУ намагалися підкупити рекордним для України хабарем у $6 млн. (165 млн. грн.) з метою закрити кримінальну справу, де одним з фігурантів є Злочевський. Справу було відкрито 3 червня 2020 р., в ній розглядається, зокрема, як Злочевський сприяв заволодінню коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, виданого «Реал Банку». Цим банком володів олігарх Сергій Курченко. За даними слідства, закривши справу, він хотів повернутися до України 14 червня, на день свого народження. Детективи НАБУ задокументували передачу хабаря керівництву НАБУ й голові САП. Помічником у передачі був чиновник управління Фіскальної служби Києва.

Рекордний хабар. Пресконференція НАБУ та САП
Рекордний хабар. Пресконференція НАБУ та САП

1 липня Злочевському оголосили підозру у справі про рекордний хабар, слідство підозрює його в організації підкупу керівництва НАБУ і САП.

17 липня Злочевського було викликано до НАБУ на допит, він отримав три повістки.

Отже, ми з вами спостерігаємо кричущу ситуацію, коли Прокуратура, НАБУ, САП розслідують цілу низку кримінальних проваджень проти групи компаній «Бурізма груп» та їхнього власника Миколи Злочевського, коли в той же час злочинне угрупування Кузьмича-Оплімаха за сприяння Державної служби геології та надр України продають за заниженими цінами нерухомість ТОВ «КАМ», що входить до групи компаній одіозного олігарха-втікача.

Про причетність до злочинної схеми Державної служби геології та надр України може свідчити ще один факт. Раніше ми повідомляли що голова Держгеонадр Роман Опімах є представником «Асоціації газодобувних компаній України», яка фінансується великим бізнесом – «Burisma» Миколи Злочевського, «DTEK» Ріната Ахметова і «Geo Alliance» Віктора Пінчука.

Пан Опімах лобіював інтереси названих олігархів та їх промислових груп, продаючи їм за безцінь державне майно.

І якщо у Злочевського є $6 мільйонів на хабар за закриття кримінальної справи, то купити Кузьмича і Опімаха він зміг за значно менші суми. І при цьому двоє останніх вже точно не підуть здавати Злочевського в НАБУ.

Наступним об’єктом нерухомості, виставленим на торги, є адміністративні та виробничі будівлі в смт Нові Санжари. На момент виходу статті даний об’єкт нерухомості продано не було і він перебуває у власності ПрАТ «НАК Надра України» і фактично належить ДП «Полтавнафтогазгеологія».

Проте розслаблятися не слід. Швидше за все ця нерухомість, на яку «поклало око» злочинне угрупування, невдовзі буде реалізована та перейде до нового власника.

Складається враження, що керівництво НАК «Надра України» тримає людей за баранів і вважає, що може робити все що завгодно, цього ніхто не помітить і їм за це нічого не буде. Проте, ми хочемо розчарувати Романа Опімаха, вже помітили! Якщо він не розуміє, що таке ДП «Полтавнафтогазгеологія», то йому про це можуть нагадати люди, які працювали та працюють на підприємстві.

Хочемо застерегти Опімаха, що займана ним висока посада в держпідприємстві не дає йому права забувати про людей, котрі пропрацювали в структурі підприємства все життя і не готові миритися з тим беззаконням, яке чинить злочинний тандем Опімаха-Кузьмича.

«Чернігівнафтогазгеологія»

Ще цікавішою є ситуація і з виробничими будівлями ПрАТ «НАК Надра України» в м. Чернігові.

Виставлені на аукціон виробничі будівлі ДП «Чернігівнафтогазгеологія», яке перебуває в процедурі банкрутства та має податковий борг понад 32 мільйони гривень і 65 виконавчих проваджень про стягнення боргу з підприємства, були продані ТОВ «Масани-15».

Як державне підприємство своє майно за безцінь розпродує_9

ТОВ «Масани-15» за даними аналітичної системи YouControl входить до групи компаній родини Тарасовець. Основним активом родини є АТ «Полікомбанк» (голова правління – Микола Тарасовець). Також до складу групи входять чернігівська база «Спорттовари», проєктно-вишукувальний інститут «Чернігівводпроект», чернігівський завод «Металіст» та фабрика жіночої білизни «Еліта».

Власником ТОВ «Масани-15» є Тарасовець Юрій Миколайович. Свого часу цей пан був головою земельної комісії Чернігівської міської ради (за квотою партії «Удар») та потрапив до скандалу, пов’язаного з земельними питаннями.

Молодший брат Юрія Олександр вирішив не йти стежкою брата і очолив комісію з питань комунальної власності, бюджету та фінансів.

Зауважимо, що Олександр Тарасовець відомий у чернігівському політикумі тим, що неодноразово змінював свої політичні вподобання: від «Батьківщини» до «Народного фронту». На місцевих виборах у 2015 році до міської ради Тарасовець потрапив від партії БПП за квотою «Народного фронту».

Атож, злочинне угрупування Кузьмича-Оплімаха тісно співпрацює з одіозними олігархами національного та місцевого штибу, продаючи їм державне майно за заниженою вартістю, чим завдає збитків державі в особливо великих розмірах.

Аналізуючи бурхливу діяльність злочинного угрупування НАК «Надра України», виникає питання, чому даною діяльністю вперто не хочуть цікавитися правоохоронні органи? Адже Кузьмич та Опімах завдають державі збитків на мільярди гривень, займаючи ключові посади в стратегічній галузі та розвалюючи її з середини.

Автор : Денис Перетяка
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
вчора, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
вчора, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
вчора, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26
Політика
ДОТ Жумаділова замість економії накупив для ЗСУ сухпайки дорожче на 25%, ніж та сама їжа в Нацгвардії та ГУР.
10 грудня, 17:25
Опінії
Найголовнішу українську євроінтеграторку судитимуть по обвинуваченню в розкраданні коштів державного бюджету
10 грудня, 15:02