(Напів)ремонт Шолом-Алейхема: ходити, їздити чи оминати стороною?

Опінії
19.08.2019, 07:23
(Напів)ремонт Шолом-Алейхема: ходити, їздити чи оминати стороною?

Всі ми знаємо про вулицю Шолом-Алейхема. Вона починається там, де раніше закінчувалась Полтавська фортеця, на стику вулиць Козака та Пилипа Орлика, і крутим схилом понад півтора кілометри йде вниз на вулицю Панянки, в нижню частину міста. Забудована приватними секторами, ця вулиця є транзитним шляхом з Подолу до центру Полтави.

Напівремонт від місцевих чинуш дошкуляє місцевим мешканцям, перехожим та водіям. Що ми бачимо, коли їдемо чи йдемо цією горе-вулицею? Бетонні блоки, табличка, що сповіщає про ремонт, розритий асфальт, поряд купа піску та щебню і, дуже часто, жодного працівника, для якого ця інфраструктура, власне, і створена.

Дощі розмили й так слабенький асфальт, який «за доброю традицією» кладуть в дощ або сніг, а під ним доживає свого віку старий, 30-річний колектор. Тому керівництво «Полтававодоканалу» вирішило «добродушно» його відремонтувати, побачивши в ремонті застарілого колектору ще одну схему для відмивання грошей.

Тому в жовтні минулого року приймається рішення перекрити вулицю й почати замінювати колектор на новий. Й знову ремонти починаються в передзимову пору року.

Проходить час, й навесні наше «доблесне» керівництво «Водоканалу» вже каже, що на так званий «ремонт» витратили 10 мільйонів гривень, але, мовляв, дайте ще 20-30 мільйонів, й нібито ремонт буде завершено. А будівельні роботи якісь примарні: коли є, коли нема. До речі, займається ремонтом ТОВ «Асфер Груп», на балансі якої ще цілий ряд ремонтів по місту. Цій компанії довіряють багато робіт по містку, а відремонтувати звичайний колектор вона нездатна.

На травневі свята відбулася ще одна прикра подія: нагрянув ливень й змив 20-тонну гору піску й щебню, очевидно, завдавши чималих збитків ремонтникам. Але і з цієї ситуації підрядники, мабуть, теж знайшли вигоду: можна ще попросити у влади грошенят, а потім їх благополучно витратити на щось інше. А ремонт так і не завершений, хоча пройшов вже майже рік.

А вулиця тим часом має дві сторони: одну, загороджену бетонними блоками, з розритим асфальтом й покритим зверху щебнем, та іншу, більш-менш рівну, по якій пересуваються «вахтовим» методом перехожі та проїжджають автівки.

Нещодавно полтавців обнадіяли, що в жовтні повноцінний рух по вулиці Шолом-Алейхема відновиться. Зараз же «Водоканал» сетує на те, що в них знову немає грошей, щоб завершити ремонт.

Є підстави вважати, що ця епопея з ремонтом колектору та асфальтуванням може затягнутися довше, ніж на пару місяців. Цілком ймовірно, що ремонт будуть проводити й в наступному році.

Ігор Давиденко


Читайте також:
про персональне повернення з війни у «особистій культурі» головнокомандувача
вчора, 20:29
Артем Ситник поспілкувався з пранкером Джокером, прийнявши його за Святослава Вакарчука.
вчора, 09:14
про девальвацію світових освітніх брендів і наші «плюси» від коронавірусу
вчора, 08:07
Як працюють російські спецслужби на прикладі Чечні
17 лютого, 14:20
або перший закон Скотта за Артуром Блохом: неважливо, що хтось іде неправильно. Можливо, це має гарний вигляд
16 лютого, 09:40
У парламенті зареєстрували законопроект № 3005 «Про військово-консалтингову діяльність» (ВКД).
14 лютого, 19:20