Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді

ВІЙНА
14.11.2024, 15:40
Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді

Правоохоронці оголосили про підозру у державній зраді народному депутату України Євгенію Шевченку.

Про це повідомляють ДБР, СБУ, ОГП.

Повідомляється, що Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора зібрали докази державної зради з боку чинного народного депутата України. У повідомленнях правоохоронців не вказано ім'я підозрюваного, але обставини справи вказують на Шевченка, який нещодавно закликав Володимира Зеленського починати переговори з росією.

Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф. Так, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення російської федерації з території республіки Білорусь.

Слідством також встановлені його контакти з представниками посольства республіки Білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту.

За матеріалами справи, фігурант систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора.

Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді_1
Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді_3
Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді_5
Нардепу Шевченку оголосили підозру в держзраді_7

Слідством також встановлені його контакти з представниками посольства республіки білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту. Він неодноразово їздив до білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом країни. Посилаючись саме на цю зустріч депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ з території білорусі тощо.

За інформацією слідства, за протекцією самопроголошеного президента білорусі депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.

«Режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.

Депутат підозрюється у вчиненні державної зради, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Автор : Іван Правдін
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Як склалася доля українських військових із Криму, які присягнули росії
22 березня, 19:25
Політика
Тема перемовин: шашлики на травневі, та відведення військ від укріплених позицій
11 березня, 11:16
Кримінал
Громадянин України займався матеріально-технічним, правовим і фінансовим забезпеченням незаконної влади. Йому загрожує до 15 років неволі.
10 березня, 21:49
Політика
Мендель заявила, що треба йти на переговори з путіним.
30 січня, 09:15
Політика
У відповідь на розстріл українських військовослужбовців терористами росії, Зеленський дозволив терористам дзвінки додому
28 січня, 16:56
Опінії
Іноді я думаю, що якби ми загинули у Маріуполі, то всім було б краще...
28 січня, 15:18