Нас чекає не український Арлінгтон, а іспанський сором

Опінії
09.12.2023, 19:21
Нас чекає не український Арлінгтон, а іспанський сором

Вчора міністерство ветеранів презентувало ескіз Національного військового меморіального кладовища.

Український політичний діяч, блогер, публіцист

І з цим є проблема.

Проблема НЕ ТІЛЬКИ в тому, що судячи з ескізу, нас чекає не український Арлінгтон, а іспанський сором. Бо те, що запропоновано, жахливо як з точки зору естетики, так і з точки зору сенсів і символів.

Проблема НЕ ТІЛЬКИ в тому, що Міністерство обіцяло відкрити першу чергу кладовища до кінця року, а станом на 9 грудня все, що є — це ескіз, і звичайно ніякої першої черги до кінця року не буде, і всі це розуміли з самого початку.

Проблема НЕ ТІЛЬКИ в тому, що цей ескіз було прийнято і затверджено в тиші, без участі, наприклад, міжнародних архітектурних організацій, архітекторів зі світовим імʼям, яких варто було затягувати за будь-яку ціну принаймні для того, щоб зрозуміти їхнє бачення і сучасні тренди, а відповідно стався пункт 1.

Проблема в тому, що це вже НЕ ЗМІНИТИ.

Міністерство ветеранів просто загнало себе у глухий кут. З одного боку на міністерство тиснуть родини загиблих, і мають на це повне, беззаперечне право, бо скоро піде десятий рік війни і закінчиться другий рік повномасштабки, а замість національного військового кладовища у нас картинка кладовища на аркуші А4.

З іншого боку, ці майже два роки повномасштабки пройобані вщент у незрозумілих комунікаціях, біганині між Гатним і Биківнею, Биківнею і Гатним, знову Гатним і Биківнею, великими сварками і дрібними інтригами.

Як результат: обіцянки роздані, час втрачений, зроблено нічого, винуваті будуть всі навколо, а збудують казна-що, бо всі строки вже згоріли і тиск такий, що робити щось треба, а зробити добре не встигають, тому зроблять погано.

Але відповідатиме за це саме міністерство.

Читайте також:
Політика
Чин загиблого за незалежність України Тараса «Хаммера» Бобанича вшанований Організацією Української Молоді «ГРІМ»
06 лютого, 18:26
Опінії
Як би це не звучало, але всі імперії (поки) завжди виграють в однієї людини чи навіть у бездержавної нації коштом ресурсів. У цьому сила.
24 січня, 20:36
Полтава
На центральній площі міської громади відкрили Галерею Героїв. У перспективі планується створити меморіальний комплекс з мармуровими стелами.
24 січня, 12:32
Мистецтво
23 січня 1921 року більшовики убили композитора Миколу Леонтовича
23 січня, 09:16
Історія
Унікальне поєднання часів і просторів: біля села Сичавка, на головному військовому кладовищі Південнівської громади.
20 січня, 09:23
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
17 січня, 09:41